Connect
To Top

Najbardziej intrygujący seryjni mordercy świata

„Milczenie owiec”, „Hannibal”, seria „Krzyk” czy najnowszy serial „Miasto zła” to filmy, które ukazują postać i makabryczne czyny seryjnych morderców, którzy bezlitośnie tropią i mordują swoje ofiary w najbardziej wyszukany sposób. Te intrygujące sceny, czasami dają do myślenia, niemniej najczęściej po chwili grozy podczas seansu, wracamy do prozy dnia codziennego.

Bezlitośni…

Nieco inaczej podchodzimy jednak do realnych zbrodni, których dopuściły się postaci takie jak słynny Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy czy Monster, które siały postrach, dopuszczając się najbardziej brutalnych i okrutnych czynów w rzeczywistości, stając się ludzkimi drapieżnikami bez sumienia.

Oto 12 najbardziej brutalnych i zarazem intrygujących seryjnych morderców na świecie, których zbrodnie wstrząsają do dziś.

nLj4OwWij498SnGT6yCM.

Robert Black

Ten niepozorny kierowca vana z Wielkiej Brytanii, odkrył, że jego praca daje mu możliwość dostępu do wielu miejsc, przez co mógł swobodnie oddać się swojej pasji krzywdzenia i zabijania. Jego ulubionym typem ofiar były małe dziewczynki. Został on skazany za zabicie czterech dziewcząt w latach 1981 do 1986, jednak policja uważa, że jego ofiar było znacznie więcej. Jego modus operandi polegał na porywaniu ofiar znajdujących się w pobliżu jego trasy lub innych dogodnych lokalizacjach, gdzie nie wzbudzał podejrzeń. Ich ciała, znajdowano porzucone kilka dni później, brutalnie okaleczone, wiele kilometrów od miejsc zaginięcia. Ostatecznie został schwytany, gdy zauważono jak usiłuje wepchnąć sześcioletnią dziewczynkę do swojego vana w 1990 roku.

18806-robert-black-the-serial-killer-is-due-to-be-sentenced-on-thursday.

Richard Chase

Ten amerykański seryjny zabójca, wierzył, że naziści dodali do jego krwi truciznę, która sprawiała, że będzie ona wysychać i zamieniać się w proszek, przez co odczuwał ciągły strach przed utratą krwi. Zabijał swoje ofiary dla ich krwi, głównie strzelając do nich. Uprawiał seks z martwymi ciałami swych ofiar, a następnie kąpał się w kałuży ich krwi. Nieznana jest do końca liczba jego ofiar w postaci małych dzieci, które zabijał, zjadał ich narządy wewnętrzne i pił ich krew. Gdy udało się go schwytać, skazano go na karę śmierci, jednak 26 grudnia 1980 roku, popełnił samobójstwo w więzieniu.

tumblr_mcwgv4aokq1rbsfqwo1_500.

Javed Iqbal Mogołów

Pochodzący z Lahore w Pakistanie seryjny morderca, to przerażający osobnik, który zabił ponoć ponad stu chłopców, którzy nie zdołali uciec przed jego długim ramieniem. Początkowo dokonał jedynie dwóch ataków na tle seksualnych w czerwcu 1998 roku, za co miał iść do więzienia. Niestety, po krótkiej odsiadce wyszedł za kaucją i wówczas rozognił się w nim morderczy szał. Wystając na rogach ulic zaczepiał chłopców i młodych mężczyzn, a następnie gwałcił ich i dusił. Ciała ćwiartował, a rozczłonkowane części ciała rozpuszczał w kwasie solnym i zrzucał do kanałów publicznych. Jako pamiątki – trofea, pozostawiał sobie ubrania i buty swych ofiar. Gdy go złapano, nie wykazał żadnej skruchy. Ponoć powiedział, iż jest mordercą 100 dzieci, nienawidzi tego świata oraz że nie wstydzi się swoich działań, jest gotowy na śmierć i niczego nie żałuje.

.

Aileen Wuornos

Znana bardziej pod pseudonimem Monster. Na podstawie historii tej postaci, powstał film o tym samym tytule, w którym zagrała fenomenalna Charlize Theron zdobywając za tę rolę Oskara. Aileen zabiła siedmiu mężczyzn na Florydzie, twierdząc, że wcześniej dokonali lub usiłowali na niej gwałtu. Wykonano na niej karę śmierci w postaci wstrzyknięcia trucizny w 1992 roku.

Aileen-Wuornos.

Jeffrey Dahmer

To słynny amerykański seryjny morderca z Milwaukee, który zabił ponad 17 mężczyzn zwabionych podstępem do jego mieszkania. Brutalnie rozczłonkowywał ich ciała, a czaszki pozostawiał jak trofea. Przyznał się również do zjadania części swych ofiar. Złapano go gdy jego niedoszła ofiara zdołała uciec i została uratowana przez przypadkowy patrol policji. Dahmera skazano na dziewięćset lat więzienia, jednak znaleziono go martwego w celi w 1994 roku.

jeffrey-dahmer-115.

Colin Irlandia

Ten brytyjski żołnierz, z dnia na dzień postanowił zostać seryjnym mordercą. Jego głównym celem stali się homoseksualni mężczyźni, którzy byli najłatwiejszymi ofiarami ze względu na ich ekstrawagancki styl życia. Śledził ich do mieszkań, a następnie zabijał, odwracając ramki ze zdjęciami bliskich ofiary, aby nie patrzyły na jego czyn. Drwił z policji wzywając ich na miejsce zbrodni, jeszcze z mieszkania ofiar. Zbiegł z pięciu miejsc zbrodni, po czym go złapano.

.

Dennis Nilsen

Ten samotnik, zamordował co najmniej piętnastu młodych mężczyzn i chłopców, których zwabiał do swojego mieszkania, aby następnie ich zabić. Ich zwłoki zachowywał w swoim łóżku i spał z nimi kilka dni, do czasu aż zaczęły gnić, a ich zapach mógł wzbudzić podejrzenia. Swe ofiary następnie palił i spłukiwał w kanalizację. Gdy sąsiedzi zaczęli się skarżyć na zablokowane odpływy, hydraulik, który przybył naprawić usterkę, dokonał makabrycznego odkrycia, gdyż to właśnie ludzkie części ciała blokowały kanalizację.

14783381__437173c.

Kuba Rozpruwacz

To seryjny morderca, którego zagadka do dnia dzisiejszego nie została rozwiązana. Ten wiele mówiący pseudonim nawiązuje do sposobu w jaki mordował swoje ofiary – wycinał ich narządy, przez co uważano, że może to być osoba z wiedzą medyczną, wręcz chirurgiczną. Zabijał głównie prostytutki w slumsach Londynu pomiędzy 1888 a 1891 rokiem.

rozpruwacz-589cx205.

Joachim Kroll

Ten seryjny morderca – kanibal, pochodził z Niemiec. Zabił on, a następnie zjadł trzynaście osób, w tym małe dzieci. Ostatecznie złapano go w 1976 roku, gdy zdesperowani policjanci zaczęli przeszukiwać mieszkanie po mieszkaniu. Jeden z sąsiadów Krolla poskarżył się na zablokowane rury kanalizacyjne, które jak się okazało wypchane były wnętrznościami ludzkimi. Gdy go aresztowano sądził, że chodzi o wyleczenie go z jego kanibalizmu, a następnie wyjdzie na wolność. Skazany na dożywocie zmarł w celi na atak serca 1991 roku.

32ce12b8c90deb617ad875128c6bc3030aa5d23cb14aa972611ddc3680954ec9.

Andriej Czikatiło

Ten pochodzący z Ukrainy seryjny morderca, to jeden z najbardziej nikczemnych i niebezpiecznych mężczyzn, który kiedykolwiek stąpał po ziemi. Nadano mu przydomek „Rzeźnik z Rostowa”, gdyż zmasakrował 53 kobiety i dzieci do czasu gdy został złapany. Zaczął od próby gwałtu na małej dziewczynce, której ostatecznie zaczął podcinać gardło, osiągając spełnienie seksualne na widok umierającego dziecka. Od tego czasu był w stanie osiągnąć erekcję jedynie podczas brutalnych mordów. Przede wszystkim zabijał prostytutki lub bezdomne kobiety, jednak gdy tylko nadarzała się okazja, na ofiary wybierał małe dziewczynki. Ponieważ żył za czasów sowieckich, przestępstwa te były zamiatane pod dywan, dlatego długo nie podejmowano skutecznych prób celem jego schwytania. Został zabity jednym strzałem w tył głowy.

Andrei Chikatilo, accused of murdering at least 55 people in particularly cruel manner, is seen in his special cage in the court in Rostov, during his trial, 14 October 1992. Chikatilo 56 killed his victims, mostly young men and women, between 1978 and 1990, and was sentenced to death 15 October 1992.

.

Ted Bundy

Ten najsłynniejszy seryjny morderca w historii USA, zasłynął jak kat dla nieokreślonej do dzisiaj liczby zgwałconych i zamordowanych ofiar. Przyznał się jedynie do trzydziestu. Ponieważ był całkiem przystojny swe ofiary wybierał w miejscach publicznych. Lubił udawać, że potrzebuje pomocy albo też podawać się za funkcjonariusza policji czy straży pożarnej. Pod siedzeniem swojego samochodu przechowywał łom, którym ogłuszał ofiary, a następnie gwałcił. Wielokrotnie również uprawiał nekrofilię, nawet na rozkładających się ciałach. Został złapany i stracony na krześle elektrycznym w 1989 roku.

Ted_Bundy_mug_shot.

Gilles de Rais

To bezsprzecznie najokrutniejszy spośród seryjnych morderców jakich widział świat. Można go nazwać ojcem chrzestnym seryjnego zabijania, co jest szczególnie przykre, zwłaszcza dlatego, że przed morderczym życiem w zbrodni, zasłynął jako dowódca w armii św. Joanny d’Arc. Torturował, gwałcił i zabił setki małych dzieci, głównie chłopców. Jego ulubionym typem ofiary byli blond włosi, niebieskoocy chłopcy, których zwabiał do swojego zamku słodyczami i innymi łakociami. Torturował ich i okaleczał w najbardziej okrutny sposób, osiągając satysfakcję seksualną wraz z ostatnim tchem swej ofiary. Jego największa przyjemnością, była kąpiel we krwi ofiar. Lubił nacinać tętnice szyjne, aby tryskały weń krwią. Po dokonaniu czynu, ogarniał go straszliwy żal i modlił się godzinami w rodzinnej kaplicy. Jego słudzy byli cichymi wspólnikami tych zbrodni, gdyż palili zwłoki i sprzątali łaźnię po krwawej kąpieli.

Gillesderais1835

More in Świat dorosłych

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media