Connect
To Top

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu idealnej maszynki do golenia?

Maszynka do golenia to jedno z niewielu urządzeń elektronicznych, które można znaleźć na męskiej półce w łazience. Dobrze dobrana maszynka będzie służyć latami i spełniać wszystkie oczekiwania użytkownika. Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru idealnej maszynki do włosów?

Zwróć uwagę na jej szerokość

Podstawę maszynki używanej do strzyżenia włosów stanowi ostrze. Najwyższej, jakości ostrza wykonane są z ceramiki lub tytanu i cechują się bardzo wysoką odpornością na zniszczenia. Większość maszynek wyposażona jest w wymienne ostrza o różnej długości zaczynającej się od 1mm i sięgającej nawet do 45mm. Podczas wyboru strzyżarki warto zastanowić się, na jaką długość najczęściej strzyżone będą włosy. Większość użytkowników korzysta z jednej długości ostrza, a pozostałe nakładki zalegają w szufladzie lub nigdy nie opuszczają opakowania. Kupując maszynkę należy również zwrócić uwagę na jej szerokość, która powinna mieścić się w 30-40mm.

 

Kabel czy akumulator?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje maszynek – wyposażone w akumulator oraz zasilane kablem. Strzyżarki do włosów z akumulatorem umożliwiają większą swobodę ruchów podczas modelowania fryzury, są jednak cięższe a bateria może rozładować się w najmniej spodziewanym momencie. Maszynki do włosów ładowane przez kabel są lżejsze, jednak wymagają podłączenia do kontaktu a przewód zasilający może ograniczać swobodę ruchów.

 

Jesteś amatorem czy barberem?

W sklepach fryzjerskich można znaleźć dwa rodzaje maszynek – amatorskie oraz profesjonalne. Kupując urządzenie przeznaczone do użytku domowego nie ma sensu wydawać pieniędzy na profesjonalną strzyżarkę. Maszynki przeznaczone dla fryzjerów skonstruowane są w taki sposób, aby wytrzymać intensywną eksploatację obejmującą kilkanaście strzyżeń dziennie, podczas gdy amator będzie korzystał z maszynki do włosów nie częściej niż raz na kilka tygodni. Ciekawą ofertę maszynek do strzyżenia przeznaczonych do użytku domowego można znaleźć tutaj.

 

Dodatki także są ważne

Większość firm wyposaża urządzenia w różnego rodzaju dodatki – nakładki, nożyczki fryzjerskie, pędzel do czyszczenia oraz grzebień, jednak podczas zakupu maszynki należy przede wszystkim skupić się na samym sprzęcie. Solidność wykonania, rodzaj i długość ostrzy oraz sposób ładowania są najważniejszymi kryteriami, które należy rozparzyć podczas zakupu maszynki do włosów.

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media