1427
Views
Spis treści ukryj

Aparaty

  • Aparaty tylne: podstawowy, szerokokątny – 12 Mpx, f/1.5-f/2.4, 77 stopni, Dual Pixel AF
    ultraszerokokątny – 16 Mpx. f/2.2, 123 stopnie
    zoom optyczny – 12 Mpx, f/2.4, 45 stopni, PDAF
  • Aparat przedni – 10 Mpx, f/1.9, 80 stopni, AF + sensor głębi ostrości
  • Filmy: przód – 4K UHD 60 kl/s
    tył: 4K UHD 30 kl/s
  • Stabilizacja optyczna – tak, w przypadku aparatu tylnego (podstawowy oraz zoom)

Samsung Galaxy S10+ - flagowiec wart swoich pieniędzy?

Dla wielu użytkowników jakość zdjęć wykonywanych przez Samsunga Galaxy S10+ to najważniejsza kwestia przy wyborze właśnie tego modelu. Jak nas do tego przyzwyczaił Samsung, Galaxy S10+ robi zdjęcia, które z pewnością mogą się podobać, zdjęcia mają bardzo dobrą jakość, a same aparaty są funkcjonalne. Kupując urządzenie za kilka tysięcy złotych po prostu tego oczekujemy i nawet wymagamy.

Samsung Galaxy S10+ został wyposażony w trzy aparaty z tyłu oraz jeden z przodu. Mimo, że może się zdawać, że przednia kamerka posiada dwa obiektywy, to w rzeczywistości jest to sensor, który służy do wykrywania głębi ostrości w trybie portretowym Live Focus.

Na początku przyjrzymy się aparatom tylnym, które oferują powiększenia: 2x (teleobiektyw, zoom optyczny), 1x (podstawowy, szerokokątny) oraz 0,5x (ultraszeroki). Z pewnością muszę pochwalić automatyczny HDR, który działa bardzo dobrze. Obiektyw standardowy oferuje bardzo dobrą jakość zdjęć, która w zupełności wystarczy do wstawiania fotek na serwisy społecznościowe. Na większych ekranach zdjęcia mogą jednak tracić na swojej jakości, a to wszystko za sprawą efektów takich jak odszumianie oraz wyostrzenie. Po przybliżeniu zdjęcia można zauważyć efekt pastelowy, który sprawia, ze elementy wyglądają jak namalowane. Winne jest tutaj przetworzenie obrazu z formatu RAW na JPG.

Jeśli chodzi o obiektyw szerokokątny to jest on bardzo przydatny. Spełni swoje zadanie idealnie podczas podziwiania krajobrazów górskich czy morski. Dzięki temu obiektywowi uwiecznimy na zdjęciu większy obraz, przez co zdjęcie będzie jeszcze lepsze. Obiektyw oferuje 123 stopnie, jeśli chodzi o katy widzenia. Nie jest on jednak doskonały, bo również posiada swoje wady. Tak samo jak w przypadku bardziej budżetowej wersji – S10e – zdjęcia w kątach wydają się być rozmazane. Jeśli patrzymy na centralną część wszystko jest tak jak należy, bo zdjęcie jest szczegółowe i ostre. Jeśli jednak popatrzymy w rogi, to po przybliżeniu zauważymy nieostrość.

W Samsungu Galaxy S10+, czy jakiejkolwiek wersji najnowszego flagowca z tej serii nie doświadczymy oddzielnego trybu nocnego. Technologia sprawia, że telefon automatycznie rozpoznaje słabe oświetlenie i otwiera przesłonę z f/2.4 na f/1.5. Robienie zdjęć w słabym oświetleniu jest jak najbardziej możliwe, jednak bez statywu nie wyjdą one aż tak ostre jak w przypadku flagowców innych producentów, które wyposażone zostały w tryb nocny.

Tak jak wcześniej wspomniałem, przednia kamerka została wyposażona w dwa obiektyw, z czego jeden nie służy do robienia zdjęć. Jego funkcją jest czuwanie nad głębią ostrości w trybie Live Focus. Tak samo jak w przypadku aparatów głównych tutaj też znajdziemy coś na styl ujęcia szerokokątnego, jest to jednak tylko „złudzenie optyczne”, ponieważ Samsung w trybie jednoosobowym po prostu przycina obraz, który w trybie wieloosobowym jest już taki jak powinien być.

Aparat przedni oferuje kilka funkcji rozmycia tła. Poza klasycznym rozmyciu, które można zmienić zarówno przed, jak i po wykonaniu przez nas zdjęcia, mamy możliwość wybrania rozmycia promienistego, kolistego oraz usunięcie kolorów z tła.

Jeśli chodzi o filmy nagrywane przez Samsunga Galaxy S10+ to oferuje on jakość 4K przy 60 klatkach na sekundę wraz z stabilizacją optyczną. Mamy tutaj również stabilizację cyfrową, jednak dostępna ona jest jedynie przy 30 kl/s (czy to w trybie 4k, czy Full HD). Takie zastosowanie tyczy się podczas nagrywania filmów przy użyciu technologii HDR 10+ i przełączania kamer w czasie rzeczywistym. Szczegółowość nagrań 4K 60 kl/s, jak i ich płynność jest bardzo dobra w jasny dzień, a stabilizacja obrazu sprawia, że zapotrzebowanie na gimbal troszeczkę maleje. Wraz z nadejściem wieczoru jakość wideo maleje, a to wszystko za sprawą szumów i kompresji.

Bardzo ważnym aspektem jeśli chodzi o nagrywanie filmików przednia kamerką jest to, że Samsung Galaxy S10+ oferuje nam rejestrowanie ich w jakości 4K. Nie jest to jednak przy użyciu 60 klatek, a 30, to jednak jest się czym cieszyć.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.