Connect
To Top

Google blokuje aplikacje związane z kryptowalutami w Sklepie Play ale i nie tylko

W ramach aktualizacji firma Google zmieniła swoje zasady dla programistów w Sklepie Play. Kłopoty czekają przede wszystkim na twórców aplikacji odpowiedzialnych za kryptowaluty, w tym miedzy innymi programy – kopalnie. To samo czeka aplikacje z uciążliwymi reklamami, które zgłoszone były przez tzw. policję Androida.

Google Android na ścieżce wojennej z programistami odpowiedzialnymi za kryptowaluty

Google twierdzi, że aplikacje kopiące kryptowaluty w Androidowym Sklepie Play są już zabronione, natomiast te, które zdalnie zarządzają wydobywaniem nadal są dozwolone. Nie tak dawno Apple zablokowało wszystkie programy, które kopały kryptowaluty. Argumentem było to, że jedynymi dozwolonymi aplikacjami są te, które wydobywają poza urządzeniem, np. „w chmurze”. 

Nadszedł czas na „porządki” w sklepie Google Play. Przede wszystkim zostaną usunięte programy, które są wierną kopią tych, które już istnieją. Chodzi o te, które mają praktycznie taką samą zawartość jak inny program i nie dają użytkownikowi niczego nowego bądź unikalnego. Programiści, którzy tworzą wiele aplikacji o takiej samej, bądź podobnej treści także będą mieli problem z zaistnieniem w sklepie Play. Google zablokuje także programy, które tworzone są przez automaty, usługę kreatora lub oparte są na szablonach. 

 

Imitacja broni palnej? Nie w Google Play

Oberwie się także aplikacjom związanym z bronią palna oraz akcesoriami do niej. Aplikacje, które ułatwiają sprzedaż tejże (głównie chodzi o USA, gdzie jest ona o wiele bardziej dostępna), a także akcesoriów i amunicji są zakazane. Podobnie sprawa wygląda kwestii rozszerzonych ograniczeń na YouTube. Google Play blokować będzie także aplikacje, które zawierają instrukcje dotyczące wytwarzania materiałów wybuchowych, broni palnej, amunicji i wszelakiego rodzaju broni. Mało tego, zablokowane mają być także programy, które symulują automatyczne strzelanie. 

 

Kliknij w reklamę! To już nie przejdzie

Nowe ograniczenia dotyczyć będą także aplikacji, które zawierają motyw dla dorosłych, ale nie informują o tym użytkownika co może sprawić, że dany program zostanie uruchomiony przez nieletnich. Oberwie się aplikacjom, które zmuszają użytkowników do klikania w reklamy lub chcą aby przesłać dane osobowe przed udostępnieniem wszystkich możliwości, które oferuje dany program. Skasowane zostaną także aplikacje, które podszywają się pod ludzi lub organizacje, a także te które ukrywają swój główny cel. 

 

 

Źródło: The Verge.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media