148
Views

Mark Zuckerberg otrzymuje aż 10 milionów zasiłku

Według informacji uzyskanych od SEC dodatek dotyczy ogólnego programu finansowania bezpieczeństwa Marka Zuckerberga. Przekazane przez Facebook pieniądze mają pokryć koszty personelu ochrony oraz zakupu, instalacji i konserwacji niektórych wymaganych środków bezpieczeństwa dla jego rezydencji. Pieniądze te mają być także przekazane na wykorzystywanie prywatnych samolotów przez Zuckerberga. 

Wiele osób oburza fakt, że Facebook przekazuje pieniądze dla Marka Zuckerberga na między innymi wykorzystywanie prywatnych samolotów do osobistych podróży. 

 

Facebook uważa, że zasiłek był niezbędny

Komitet ds. wynagrodzeń i zarządzania na Facebooku informuje iż zasiłek ten był niezbędny po uwzględnieniu ogólnego programu ochrony oraz wynagrodzenia Zuckerberga. Przypominamy, że Mark w zeszłym roku zarobił… 1$. Co ciekawe, jest to bardzo popularny wynik dochodu dla bogatych. Co ciekawe, rachunek bezpieczeństwa dla Zuckerberga wzrósł o 5,8 miliona dolarów od 2015 roku. 

Skąd tak duże kwoty? Oświadczenie Facebooka przygotowane przez w/w Komitet zawiera informacje o skrupulatnym sprawdzaniu programu bezpieczeństwa oraz jego kosztów. Tak duże wahania są usprawiedliwiane tym, że zmienia się harmonogram podróży Dyrektora Generalnego Facebooka oraz… wpływają na to inne czynniki.

Kategoria artykułu
Biznes · Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.