męski zegarek

Jak dobrać męski zegarek do stylizacji? Na co zwracać uwagę kupując zegarek?

Artykuł sponsorowany.

Jak wybrać zegarek męski?

Męskie zegarki od lat świadczyły o statusie materialnym mężczyzny, jego guście, upodobaniach czy stylu życia. Tak też zostało do dzisiaj. Chociaż to niewielkie akcesoria, czasem ich nawet nie widać, z łatwością można ocenić po nich człowieka. Zegarków męskich jest mnóstwo, co można zauważyć przeglądając je na www.domodi.pl/bizuteria-i-zegarki/zegarki/zegarki-meskie. Nie brakuje modeli eleganckich, sportowych, z dużymi tarczami, na srebrnej bransolecie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy zakupie męskiego zegarka?

 

 

Rozmiary zegarka męskiego

Podczas wyboru rozmiaru zegarka męskiego najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jego kopertę, czyli zewnętrzną obudowę i szkielet, chroniące tarczę. Powinna być ona dopasowana do wyglądu ręki, a więc panowie którzy mają niewielkie, szczupłe przedramię wybierają mniejsze zegarki, najlepiej takie o szerokości koperty 35 – 40 mm. Natomiast mężczyźni z masywnym, muskularnym przedramieniem powinni sięgnąć po zegarki o szerokości koperty większej niż 40 mm.

Koperta może też mieć różne kształty co ma wpływ na dopasowanie do stylizacji. Najczęściej koperty przypominają okręgi, elipsy, owale czy sześciokąty. Popularne są także modele cushion, które kształtem przypominają poduszkę i mają wyraźne „uszy” do mocowania. Wśród chętnie wybieranych materiałów, które są wykorzystywane na koperty, wymienia się metale szlachetne (np. srebro), metale zwykłe (stal, tytan, mosiądz), tworzywa sztuczne, a nawet ceramikę.

 

 

Mocowanie zegarków do nadgarstka

Wśród zegarków męskich występują dwa najpopularniejsze rodzaje mocowań: paski i bransolety. I tutaj sprawa zaczyna się komplikować, ponieważ jest wiele rodzajów pasków, które niestety nie są uniwersalne i jest wiele zasad, którymi należy się kierować dobierając je do stylizacji. Według reguł klasycznej elegancji, skórzany pasek należy dopasować kolorem i fakturą do innych skórzanych elementów garderoby, na przykład butów czy aktówki. Istotny jest nawet kolor ściegów na pasku, ponieważ powinien być on zbliżony do barwy skóry, aby zachować formalność całego ubioru.

 

Jak dopasować męski zegarek do ubioru?

Do formalnych, eleganckich stylizacji warto wybierać klasyczne zegarki. Najlepiej, by miały one skórzane paski (brązowe lub czarne), a ich koperty były w odcieniu stalowym lub żółtym. Warto dopasować je do butów lub paska. Kolory akcesoriów mogą się różnić, jednak warto by były to odcienie tej samej barwy. Styl casualowy to większa dowolność, jednak warto by takie zegarki zgrywały się z ubraniami. Mogą jednak mieć paski we wzory lub zróżnicowaną kolorystykę tarczy. Jeszcze większy luz panuje w stylizacjach sportowych. W ich przypadku najważniejsze są dodatkowe funkcje, a nie wygląd.