Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowa konsola Nintendo potężna. Tak jak PS i Xbox!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę
181
Views

Tragiczne wydarzenia zeszłego lata w Wirginii, gdzie 15-letnia dziewczynka padła ofiarą porwania, ostatecznie zakończyły się sukcesem. W tej historii kluczową rolę odegrała konsola Nintendo Switch, którą porywacz pozwolił dziewczynce zabrać ze sobą.

Dziewczynka zostawiła ślad, którego nie da się zatrzeć

Wydarzenia miały miejsce 3 sierpnia, kiedy to wówczas 28-letni oprawca, Ethan Roberts, poznał dziewczynkę przez internet i zdobył jej zaufanie. Mężczyzna po jakimś czasie przyjechał się z nią spotkać i niestety, to spotkanie skończyło się źle. Co jednak ciekawe, w momencie porwania Roberts pozwolił dziewczynce zabrać ze sobą swoją konsolę Nintendo Switch. Nie wiedział jednak, że właśnie to urządzenie stanowiło kluczową wskazówkę dla organów ścigania.

Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę
Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę! Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku

Mężczyzna wywiózł dziewczynkę aż 2000 mil od jej miejsca zamieszkania. Nastolatka podczas podróży zachciała obejrzeć filmik na platformie YouTube oraz zagrać w swoją ulubioną grę i po to właśnie potrzebna była jej konsola Nintendo Switch. To działanie pozostawiło niezbity ślad, o którym porywacz nie był świadom. FBI podjęło kontakt z Nintendo, producentem konsoli, który natychmiast przekazał im adres IP urządzenia, umożliwiając organom ścigania zlokalizowanie położenia porywacza. Konsola Nintendo Switch okazała się zbawienna.

Konsola Nintendo Switch kluczem w śledztwie

Dzięki precyzyjnym informacjom o lokalizacji, FBI we współpracy z lokalną policją w Tolleson podjęło odpowiednie działania. Mieszkanie, w którym przebywał Roberts, zostało otoczone, a aresztowanie oprawcy nastąpiło natychmiast. W sądzie federalnym porywaczowi postawiono zarzut posiadania materiałów pornograficznych z udziałem dzieci oraz porwania nieletniej w celu popełnienia przestępstwa o tle seksualnym.

Po długim procesie sądowym, w kwietniu tego roku osiągnięto ugodę. Ethan Roberts został skazany na 30 lat pozbawienia wolności w federalnym więzieniu. Dziewczynka została odnaleziona 11 dni po jej zaginięciu, dzięki zdecydowanej i skutecznej reakcji organów ścigania, a także dzięki wykorzystaniu danych z konsoli Nintendo Switch.

Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowa konsola Nintendo potężna. Tak jak PS i Xbox!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę
Przenośna konsola okazała się kluczem do odnalezienia porwanej dziewczynki! Fot. MenWorld

Źródło: GizChina

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.