132
Views

Jeśli myśleliście, że podwyżki cen nie sięgną sklepów z aplikacjami, to mamy dla was złe wiadomości. Ceny w App Store pójdą w górę. Startowa kwota aplikacji w polskim sklepie Apple będzie teraz wynosić 5,99 PLN, czyli o złotówkę więcej.

Ceny w App Store pójdą w górę!

Apple poinformowało, że ceny w App Store pójdą w górę. Amerykański gigant z Cupertino zapowiadał podwyżki cen w swoim sklepie z aplikacjami i słowa niestety dotrzymał. Co ciekawe, podwyżki cen tyczą się głównie rynków europejskich.

App Store apple, ceny w app store
Ceny w App Store ulegną zmianie. Niestety na gorsze!

Zmiany w cenach na rynku europejskim sklepie z aplikacjami Apple podyktowane są słabym kursem euro wobec dolara. Niestety, właśnie z tego powodu ceny w App Store pójdą w górę i zmiany te nie ominą także naszego rodzimego rynku.

Będzie drożej. Cena startowa o złotówkę więcej!

Do tej pory ceny aplikacji w polskim App Store zaczynały się od 4,99 PLN. Była to minimalna kwota, jaką trzeba było zapłacić za jakąkolwiek aplikację. Teraz to się zmieni, ponieważ cena startowa będzie wynosiła 5,99 PLN. Apple postanowiło podnieść cenę podstawową z 0,99 euro (ok. 4,70 zł) do 1,19 euro (ok. 5,63 zł).

Ceny w App Store pójdą w górę. Miejmy nadzieje, że podwyżki na tym się skończą, chociaż patrząc na polskie ceny najnowszej serii iPhone 14, które mocno poszły w górę, nie można wykluczać takiego scenariusza.

Przeczytaj także: Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max – cena, szczegóły

Opisywane podwyżki cen w sklepie z aplikacjami Apple zostaną wprowadzone w życie 5 października tego roku.

Źródło: Reuters

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.