127
Views

Poczta Polska podjęła decyzję o podniesieniu cen usług począwszy od 1 października bieżącego roku tłumacząc to rosnącymi kosztami pracy i transportu, a także ze względu na spadający wolumen przesyłek listowych.

Dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez Klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich

Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października
Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października. Źródło: Polskie Radio 24

Jak bardzo wzrosną ceny przesyłek?

Mówi się o wzroście od kilku do kilkunastu procent.

  • Listy nierejestrowane i polecone w formatach S oraz M zdrożeją o 30 groszy
  • Listy w formacie L do 2000 gram bez zmian
  • Paczki pocztowe ekonomiczne o gabarycie A zdrożeją o 1 złotych
  • Priorytety o gabarycie B i wadze od 5 do 10 kg zdrożeją o 2 złote

Pełen zaktualizowany cennik Poczty Polskiej znajduje się tutaj.

Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października
Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października. Źródło: Nasze Miasto

Poczta Polska inwestuje i się rozwija

Firma potrzebuje pieniędzy także na rozwój, a warto przypomnieć, że pracuje ona nad aplikacją mobilną Pocztex Mobile, dzięki której otrzymamy możliwość śledzenia tras paczek, a także możliwość zarządzania odbiorem i nadawaniem paczek poprzez automaty pocztowe i punkty partnerskie.

Pocztex mobile pozwoli też na zdalne otwarcie skrytki automatu pocztowego lub odebranie przesyłki po zeskanowaniu QR kodu. Klienci za pomocą kodu z apki będą mogli także odebrać zamówienie w punktach partnerskich. – Aplikacja umożliwia śledzenie wszystkich rejestrowanych przesyłek, zarówno kurierskich, jak i paczkowych czy listowych oraz szybkie wyszukiwanie placówek pocztowych, kodów pocztowych oraz punktów partnerskich

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.