Apple utrudnia wszystko. Teraz chodzi o USB C w iPhone. Dlaczego?
87
Views

iPhone SE 4 gen do tej pory jest zagadką i wydaje się, że Apple co miesiąc zmienia swoją decyzję co do tego, czy ten smartfon w ogóle powinien zostać zaprezentowany. Najnowsze informacje mówią, że urządzenie będzie miało swoją premierę i zostanie wyposażony w ekran OLED wykorzystywany w iPhone 14!

Niepewna przyszłość serii

Kiedy Apple po raz pierwszy zaprezentowało model SE, wszyscy mówili, że gigant z Kalifornii zdominuje segment budżetowców. O ile pierwsza generacja sprzedawała się dobrze, to z kolejnymi było już tylko gorzej. iPhone SE prezentował przestarzały design, na który przecież klienci zwracają uwagę. Na nic mocne podzespoły, kiedy szata, zamiast przyciągać odpycha.

Przeczytaj także: Rendery iPhone 15 Plus. Dostanie coś, czego nie miał poprzednik!

Dlatego też sprzedaż iPhone SE 3. generacji była niska i właśnie z tego powodu pojawiały się liczne informacje sugerujące, że Apple zrezygnuje z przedstawienia iPhone SE 4. Mówili o tym najwięksi insiderzy w branży i wydawało się, że to jedyny możliwy ruch. Bo kto chce kupować smartfon w 2023 roku, który swoim wyglądem cofa nas o 10 lat wstecz?

iPhone SE 4 gen powstanie? Apple zmienia zdanie jak 3-latek
Smartfon sprzedawał się źle, a to głównie przez nieatrakcyjny wygląd. Dlatego też Pojawiały się informacje, że Apple Planuje anulować iPhone SE 4 gen.

iPhone SE 4 gen jednak powstanie? Ma być bardziej nowoczesny

iPhone SE 4 gen jest smartfonem, który może powstać lub nie. Inaczej tego nie da się określić, ponieważ wiele wskazuje na to, że Apple samo nie wie, co chce zrobić z tą serią. Przecieki, które pojawiają się od kilku miesięcy, sugerują, że jeśli iPhone SE 4 rzeczywiście powstanie, to będzie prezentował się jak współczesne smartfony Apple. A to przecież nie było tak oczywiste.

Analityk Ming-Chi Kuo jeszcze kilka tygodni temu podawał, że Apple zdecydowało się zaprzestać prace nad najnowszą generacją “budżetowego” smartfona. Najnowszy raport mówi jednak inaczej. Według Kuo iPhone SE 4 gen ma bazować na konstrukcji iPhone 14, posiadać ekran edge-to-edge, którego przekątna będzie wynosić 6,1-cala. Co więcej, w smartfonie wykorzystany zostanie panel OLED, który zastąpi wyświetlacz LCD!

Seria SE straci również przycisk Home Button. Czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony w bocznym przycisku blokady, a urządzenie zyska dobrze znanego wszystkim notcha. Budżetowa seria upodobni się do podstawowego smartfona Apple, ponieważ zyska podwójną kamerę z tyłu. A to nie wszystko, ponieważ najnowsza generacja SE ma być pierwszym iPhonem, w którym zostanie zamontowany autorski chip 5G wykonany w technologii 4 nm!

iPhone SE 4 gen powstanie? Apple zmienia zdanie jak 3-latek
Ming-Chi Kuo podaje, że prace nad czwartą generacją iPhone SE zostały wznowione. Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.