Był moim idolem, a teraz odbiera nagrodę z rąk Putina
98
Views

Steven Seagal to jedna z największych gwiazd kina akcji lat 90. W dzieciństwie uwielbiałem oglądać filmy z jego udziałem, kiedy to rozprawiał się z gangsterami i złodziejami jeden po drugim. Teraz ten sam człowiek odbiera nagrodę z rąk Putina za jego wsparcie dla rosyjskiej propagandy.

Idol lat 90., który stracił w oczach milionów

Jedną z największych gwiazd kina akcji jest bez wątpienia Steven Seagal. Filmy z jego udziałem od małego wzbudzały u mnie ekscytację, a bez wątpienia jednym z moich ulubionych filmów jest “Mroczna dzielnica”, w której jedną z głównych ról odgrywa zmarły już raper, DMX. Wszystkie filmy z Seagalem były pełne akcji, strzelania i kopanin, a dla kilkuletniego dzieciaka było to coś niesamowitego.

Był idolem milionów, a teraz odbiera nagrodę z rąk Putina
Fot. Author Unknown/ Twitter @irgarner

Przeczytaj także: Rosja nie ma pieniędzy. Ratunkiem “dobrowolny” podatek od dużych firm

Niestety, z biegiem lat Seagal zaczął stawać się osobą, której poglądy zaczęły stawać się bardzo kontrowersyjne. Coś jak w przypadku Gerarda Depardieu, którego kocham za rolę Obelixa. Podobnie jak w przypadku Depardieu, choć ten już uciekł z Rosji, Steven Seagal ma obywatelstwo nie tylko amerykańskie i serbskie, ale także rosyjskie. Otwarcie wspiera on politykę tego kraju, dlatego też teraz odebrał nagrodę z rąk Putina.

Steven Seagal odbiera nagrodę z rąk Putina

Seagal od lat wspiera i powiela rosyjską propagandę i teraz właśnie za to odebrał nagrodę, którą przyznał mu sam prezydent Rosji, Władimir Putin. Jak podaje agencja Reuter, Putin przyznał aktorowi Order Przyjaźni. W poniedziałek tj. 27 lutego 2023 wydano specjalny dekret. Aktor nagrodę dostał za “wkład w rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej i humanitarnej”.

Był idolem milionów, a teraz odbiera nagrodę z rąk Putina
Seagal odebrał Order Przyjaźni kraju rosyjskiego. Źródło: Twitter

Aktor od lat wspiera propagandę rosyjską i wykazuje wsparcie nie tylko dla samego Władimira Putina, ale również dla działań tamtejszego kraju. Już w 2014 roku wspierał aneksję Krymu i wtedy też przyznał, że Ukraina kierowana jest przez faszystów. Wyznał również, że chciałby “uważać Putina za brata”. W 2016 roku otrzymał rosyjskie obywatelstwo.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Polityka · Film
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.