Site icon MenWorld.pl

Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 – test modeli Xblitz

Wybieramy najlepszy uchwyt na telefon w 2022 roku. Sprawdzamy trzy modele Xblitz: Smart, G Pro oraz Smart 2. Który wybrać? Podpowiadamy!

Uchwyt na telefon to niezwykle przydatny gadżet, który powinien znaleźć się w każdym aucie. Umieszczamy go na szybie i dzięki temu mamy łatwy podgląd np. na nawigację. Pamiętam, że kiedyś uchwyt był wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu, aczkolwiek ciężko było znaleźć taki model, który będzie cechował się wysoką jakością wykonania. O dodatkach, takich jak ładowanie bezprzewodowe nikt nawet nie marzył. Rzecz jasna, świat poszedł do przodu, dziś możemy wręcz “przebierać” w różnych rozwiązaniach oferowanych przez producentów. W tym artykule sprawdzimy trzy modele polskiego producenta – firmy KGK Trade, właściciela marki Xblitz. Prezentowane uchwyty na telefon to nowość na rynku. Co ciekawe, każdy z nich oferuje ładowanie indukcyjne! Oczywiście, na tym nie koniec ciekawych rozwiązań. Sprawdźmy

Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz
Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 – test modeli Xblitz.

Uchwyt na telefon Xblitz Smart

Pierwszy z prezentowanych uchwytów jest przede wszystkim kompatybilny z systemem MagSafe, a to oznacza, że sprawdzi się wśród posiadaczy smartfonów Apple iPhone. Za sprawą naprawdę szerokich możliwości ustawień, możemy dokładnie dostosować smartfon, aby cieszyć się najlepszą widocznością ekranu – np. nawigacji. Pomaga w tym głowica 3D – to właśnie dzięki niej ustawimy najlepszy kąt uchwytu.

Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz
Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz

Kolejnym atutem Xblitz Smart jest sposób montażu w naszym samochodzie. Ciekawe jest to, że możemy umieścić go na szybie – klasycznie, ale również na kokpicie lub przymocować do kratki wentylacyjnej. Jak już wyżej wspominałem, boczne skrzydła zaciskowe mogą “pomieścić” smartfony o szerokości nie przekraczającej 82 mm. Dla przykładu, iPhone 12 Pro Max ma 78 mm, a Samsung Galasy S22 Ultra 77,9 mm.

Czas na testy praktyczne, a już teraz mogę śmiało stwierdzić, że to bardzo dobry uchwyt na telefon. Solidne wykonanie przekłada się na stabilne mocowanie naszego smartfona. Atutem jest również ciekawy dodatek – automatyczne “blokowanie” bocznych skrzydeł. Krótko mówiąc, przykładamy smartfon do ładowarki, a mechanizm aktywuje się, by zablokować telefon. Rzecz jasna największym atutem – szczególnie dla posiadaczy iPhone 12 i nowszych jest MagSafe, który sprawia, że przede wszystkim, nie musimy korzystać z bocznych skrzydeł, a dodatkowo ładowarka “rozpędza się” do 15 W. Oczywiście, zakładając, że mamy możliwość podłączenia przewodu USB do ładowarki o takiej mocy.

Xblitz Smart – wnioski
Bardzo dobry uchwyt na telefon, który sprawdzi się przede wszystkim wśród posiadaczy smartfonów marki Apple. Wszystko oczywiście za sprawą MagSafe.

Uchwyt na telefon Xblitz Smart 2

Model Smart 2 jest bardzo podobny do uchwytu Smart, jednak to tylko pozory. Są to zupełnie inne modele, aczkolwiek i Smart 2 współpracuje z MagSafe, co zadowoli posiadaczy smartfonów Apple. Mam na myśli tych, którzy mają modele iPhone 12 i nowsze. Oczywiście, tak jak Smart, tak i Xbliz Smart 2 posiada automatyczne blokowanie naszego smartfona w ramionach.

Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz
Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz

W tym modelu podoba mi się szeroki – naprawdę szeroki – zakres regulacji. Tak naprawdę mamy tak duże pole do popisu, że praktycznie w każdym przypadku dostosujecie smartfon do swoich potrzeb. Pomaga w tym ruchoma głowica kulowa oraz pozostałe elementy uchwytu, które możemy wręcz dowolnie regulować.

Testując uchwyt na telefon Xblitz Smart 2 nie miałem jakichkolwiek zastrzeżeń co do jakości wykonania. Wręcz przeciwnie – widać tutaj wysoką trwałość oraz solidne spasowanie poszczególnych elementów. To oznacza, że nie musicie się obawiać o to, że np. przy dużych wybojach (np. podczas jazdy offroadowej) smartfon wypadnie z uchwytu – wręcz nie ma takiej możliwości.

Kolejnym plusem, tak jak w modelu Smart, jest dowolność co do montażu. Możemy użyć przyssawki do szyby lub kokpitu, a możemy również za pomocą specjalnego elementu “wpiąć” Xblitz Smart 2 do kratki wentylacyjnej. Uchwyt jest tak zaprojektowany, że opiera się o kokpit, a to sprawia, że będzie stabilnie utrzymywał nasz smartfon w takiej pozycji, jaką wybraliśmy.

Xblitz smart 2 – wnioski
Bardzo dobry uchwyt oferujący “nieograniczone” wręcz możliwości ustawienia w naszym aucie. Dzięki temu dostosujemy widok na ekran smartfona do naszych potrzeb. Oczywiście, plusem jest również wsparcie MagSafe oraz świetnie działający mechanizm blokady telefonu, który zapewni nam dobrze “trzymanie” nawet przy niezbyt równej nawierzchni.

Uchwyt na telefon Xblitz G PRO

Uchwyt na telefon Xblitz G PRO znacznie różni się od dwóch pozostałych modeli. I nie chodzi tu tylko o to, że tym razem nie mamy wsparcia MagSafe. Już sam wygląd tego modelu sugeruje, że został on stworzony z myślą o posiadaczach tabletów, bowiem ramiona mogą się rozszerzyć do 177 mm. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że takie urządzenie nie może być szersze niż 17,5 cm. Mowa więc raczej o mniejszych tabletach.

Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz
Najlepszy uchwyt na telefon w 2022 - test modeli Xblitz

Fakt, powtórzę się, ale ten uchwyt samochodowy Xblitz G PRO jest kolejnym, który cechuje świetna jakość wykonania. Elementy ruchome – mam na myśli mechanizm – działają wzorowo. W tym przypadku również mamy do dyspozycji ładowanie bezprzewodowe, jednak nie będzie to wsparcie dla Apple MagSafe, jak w przypadku dwóch pozostałych modeli. To oczywiście nic nie zmienia, bowiem ładowanie nadal działa świetnie.

Uchwyt na telefon Xblitz możemy zamontować zarówno na szybie, kokpicie, jak i w kratce wentylacyjnej. Nawet pomimo sporego rozmiaru nie ma obaw o przypadkowy upadek uchwytu z tabletem. Wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanego mocowania. Rzecz jasna, każdy z trzech modeli został w nie wyposażony.

Oczywiście, wystarczy położyć smartfon lub tablet na uchwycie, aby aktywować mechanizm ramion, które automatycznie dostosowują szerokość do naszego urządzenia. Ładowanie rozpocznie się błyskawicznie, a jeśli zechcemy go zabrać, wystarczy kliknięcie przycisku i ramiona szybko się rozsuną.

Uchwyt na telefon Xblitz g pro – wnioski
Kolejny solidnie wykonany sprzęt, który będzie idealnym rozwiązaniem dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych. Uchwyt sprawdzi się zarówno w przypadku tabletów, jak i smartfonów. Szybkie ładowanie, bardzo dobre działanie ramion – czego chcieć więcej?

Uchwyt na telefon – podsumowanie

Polska marka Xblitz pokazuje, że potrafi zaprezentować zarówno dobrze wyglądający, świetnie wykonany jak i wydajny sprzęt. Każdy uchwyt na telefon, który został zaprezentowany w tym artykule będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto chciałby wytrzymały sprzęt do swojego samochodu. Tu nie ma zwycięzcy – werdykt jest identyczny dla każdego z modeli. Zdecydowanie są to uchwyty godne polecenia.

Exit mobile version