154
Views

Acer Swift Edge to nowy model ważący zaledwie 1,17 kg, który sprawdzi się przede wszystkim pośród osób, które często podróżują. Dużym atutem laptopa jest wykorzystanie matrycy OLED.

Na co jeszcze może liczyć przyszły właściciel modelu Acer Swift Edge? Przede wszystkim model ten cechuje magnezowo-aluminiowa obudowa. To sprawia, że laptop będzie cechował się dużą wytrzymałością. Warto przyjrzeć się również kwestii wizualnej, ponieważ tu również Swift Edge ma się czym pochwalić. Pod kątem designu, model ten wyróżnia się ostrymi krawędziami, ale również prostą estetyką. Krótko mówiąc – jest elegancko, ładnie i nowocześnie.

Acer Swift Edge - nowy laptop z 16-calowym ekranem OLED
Acer Swift Edge – nowy laptop z 16-calowym ekranem OLED

Acer Swift Edge – nowy laptop z 16-calowym ekranem OLED

Nie oszukujmy się, samym ładnym wyglądem Swift Edge nie przyciągnie do siebie klientów. Ma jednak “asa w rękawie” w postaci wydajnych podzespołów i ciekawych technologii wpływających na bezpieczeństwo naszych danych. Mowa przede wsyzstkim o procesorach AMD Ryzen 6000 oraz AMD Ryzen PRO 6000. O wydajność możemy być spokojni, gdyż zadba o to osiem rdzeni Zen 3+.

Bardzo dużą zmianą względem innych “Swiftów” jest ekran. OLED wyświetla obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2400 pikseli). Oferuje 500 nitów jasności, czar reakcji poniżej 0,2 ms oraz obsługę 100% gamy kolorów DCI-P3. Brzmi to rewelacyjnie. Jak jest w praktyce? Być może będzie nam to dane ocenić podczas testów. Laptop ten posiada również Wi-Fi 6E, HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2 Gen 2 Typu C, dwa porty USB Typu A oraz gniazdo audio.

Wróćmy jeszcze do tematu bezpieczeństwa. W tym przypadku Acer Swift Edge również ma się czym pochwalić. Przede wszystkim mowa o procesorze bezpieczeństwa Microsoft Pluton, który ma za zadanie chronić nas przed atakami hakerów. Wszystko za sprawą dodatkowej ochrony poświadczeń i kluczy szyfrowania. Dodatkowo firma wykorzystała uwierzytelnianie biometryczne oraz gniazdo Noble Wedge Lock, które ma za zadanie chronić nasze dane.

Dostępność i cena

Acer Swift Edge SFA16-41 w zależności od specyfikacji kosztować będzie od 1499 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę rzędu 7300 zł. Dokładne ceny i specyfikacje będą zależne od regionu. Szczegóły na temat tego modelu będzie można znaleźć na stronie producenta – Acer.

Sprawdź również nasze testy modeli notebooków Acer z rodziny Swift.

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Notebooki i komputery
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.