Budujesz dom? Możesz dostać nawet 28 tys zł dofinansowania!
110
Views

Dobra wiadomość! Jeśli budujesz dom, możesz liczyć nawet na 28 tysięcy złotych dofinansowania! Chodzi o dopłaty związane z pompami ciepła oraz kolektorami słonecznymi. W połowie kwietnia rusza program, dlatego warto dowiedzieć się więcej i byś pierwszym, bowiem zainteresowanie dofinansowaniami jest ogromne.

To już piąta edycja programu rządowego o nazwie “mój prąd“, który ma wspomóc osoby budujące swoje własne domy. Jak informuje Paweł Mirowski, który jest szefem NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Polacy będą mogli dostać od 4,4 do 28 tysięcy złotych dofinansowania w przypadku instalacji pomp ciepła. W przypadku kolektorów słonecznych będzie to wsparcie na poziomie 3500 zł. Piąta odsłona programu “Mój prąd” to efekt dużego zainteresowania poprzednimi “edycjami”. A jak informuje wiceszef NFOŚiGW, tym razem chętnych na dodatkowe środki może być jeszcze więcej. Wcale mnie to nie dziwi – budowa domu do tanich nie należy, dlatego każdy szuka oszczędności.

Budujesz dom? Możesz dostać nawet 28 tys zł dofinansowania!
Budujesz dom? Możesz dostać nawet 28 tys zł dofinansowania!

Budujesz dom? Sprawdź dofinansowanie Mój Prąd 5.0.

Czwarty nabór został zakończony dziesięć dni temu, ponieważ skończył się budżet przeznaczony na dotacje. Teraz trwają prace nad kolejnym naborem. Na co możemy dostać pieniądze i ile wyniesie kwota dofinansowania?

  • do 4400 zł w przypadku pomp powietrze-powietrze
  • do 12600 zł dla pomp powietrze-woda bez podwyższonej efektywności
  • do 19400 zł w przypadku pomp powietrze-woda o podwyższonej efektywności
  • do 28000 zł dla pomp gruntowych
  • do 3500 zł dla kolektorów słonecznych
Budujesz dom? Możesz dostać nawet 28 tys zł dofinansowania!
Budujesz dom? Możesz dostać nawet 28 tys zł dofinansowania!

Dodatkowo warto dodać, że jeśli zdecydujemy się na instalację paneli fotowoltaicznych, możemy liczyć na 6000 złotych. Jeśli dodatkowo będziemy chcieli zamontować tak zwane komponenty dodatkowe, dofinansowanie wzrasta do 7000 zł. Wychodzi więc na to, że inwestor może zyskać nawet 58 tysięcy złotych dofinansowania łącznie. A jest to już kwota, która faktycznie robi wrażenie, prawda?

Obecnie nie wiadomo jeszcze jak duży budżet zostanie przeznaczony na dopłaty. Jedno jest pewne – zainteresowanie już teraz jest ogromne. W przypadku czwartego naboru złożono aż 60 tysięcy wniosków. Łączna kwota dofinansowania wynosiła aż 404 miliony złotych.

Sprawdź również jak dostać bezpłatny katalog z gotowymi projektami domów!

Kategoria artykułu
Dom
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.