Kategorie
Konsole

PS Portal jak PSP! GTA 3 uruchomione na zhakowanej konsoli

PS Portal jak PSP! Przenośna konsola Sony, PlayStation Portal, potrzebuje połączenia z PlayStation 5, aby użytkownik mógł grać w gry. Jej działanie opiera się na streamingu. Inżynierowie Google zhakowali to urządzenie i dzięki czemu, jest ona w stanie samodzielnie uruchamiać gry ze starej przenośnej konsoli japońskiego giganta!

PS Portal jak PSP! Inżynierowie Google hakują urządzenie

W zamyśle przenośna konsola Sony ma wiele sensu, ponieważ pozwala na zdalną grę w gry przeznaczone na PlayStation 5. Niestety, w praktyce nie jest to takie proste. PS Portal to urządzenie bazujące na streamingu, więc mogą z niego korzystać jedynie osoby posiadające konsolę PS5. Handheld nie jest w stanie samodzielnie uruchamiać gier.

Przeczytaj także: Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

To największa bolączka urządzenia, ponieważ nie ma ono nawet możliwości streamowania gier z chmury. Sony całkowicie uzależniło je od PlayStation 5. Za sprawą dwóch inżynierów Google PS Store zyskało na funkcjonalności, ponieważ zdołali oni stworzyć exploit, który pozwala na granie w gry z PSP. Na ten moment udało im się uruchomić Grand Theft Auto 3!

Handheld może samodzielnie uruchamiać gry

Andy Nguyen, jeden z dwóch inżynierów, którzy pracują w Google, oznajmił, że po miesiącu ciężkiej pracy, udało im się zhakować PS Portal. Emulator PPSSPP działa na najnowszym handheldzie Sony i jak zdradził autor, udało im się uruchomić na nim Grand Theft Auto 3 w wersji na PSP, bez streamowania Wi-Fi! Nguyen potwierdza, że exploit opiera się jedynie na oprogramowaniu i nie wymaga żadnych modyfikacji sprzętowych.

Nguyen jest badaczem ds. podatności na zagrożenia w chmurze w Google i współpracował z innym inżynierem bezpieczeństwa Google, Calle Svenssonem, nad projektem dotyczącym PlayStation Portal. Nguyen, lepiej znany jako TheFlow, odkrył w przeszłości wiele exploitów na PS4 i PS5.

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?; PS Portal jak PSP! GTA 3 uruchomione na zhakowanej konsoli
PS Portal jak PSP! GTA 3 uruchomione na zhakowanej konsoli

Źródło: The Verge

Kategorie
Konsole

Nowy handheld PlayStation będzie prawdziwą przenośną konsolą!

PlayStaion Portal to konsola, który do działania potrzebuje konsoli PS5! Trwają jednak prace nad innym urządzeniem i jak sugerują przecieki, nowy handheld PlayStation będzie prawdziwą przenośną konsolą. Kiedy trafi na rynek?

PS Portal to urządzenie dla określonego grona

Kiedy PlayStation Portal po raz pierwszy pojawiło się w przeciekach świat przenośnych konsol, szykował się na urządzenie, które z powodzeniem będzie konkurować ze Steam Deck, ASUS Rog Ally czy Lenovo Legion Go. Z czasem karty zaczęły się odkrywać i dowiedzieliśmy się, że Portal nie będzie w stanie konkurować nawet ze Nintendo Switch.

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?; Nowy handheld PlayStation będzie prawdziwą przenośną konsolą!
Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

Wszystko dlatego, że Portal nie jest prawdziwą przenośną konsolą, która pozwoli nam na grę, gdziekolwiek będziemy! Jest to urządzenie skierowane do określonego grona użytkowników, którzy posiadają konsolę PlayStation 5. Jest to więc urządzenie do streamingu gier z pełnoprawnej konsoli PS5, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji.

Przeczytaj także: Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

Nowy handheld PlayStation spełni nadzieje pokładane w Portal

Zdaje się, że Sony przejrzało na oczy i stwierdziło, że potrzebne jest ponowne wejście na rynek przenośnych konsol. Tym razem jednak koncern stworzy urządzenie, które spełni oczekiwania graczy i będzie można je nazwać pełnoprawną przenośną konsolą. Jak mówią najnowsze plotki, nowy handheld PlayStation jest w zaawansowanej fazie prac, a jego premiera ma odbyć się w ciągu dwóch kolejnych lat!

Co prawda specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze znana, to Moore’s Law is Dead spekuluje, że urządzenie zostanie wyposażone w 18 jednostek CU, co pozwoli na zachowanie kompatybilności z grami na PlayStation 4 dostępnymi w PS Store. To samo ma tyczyć się gier z PlayStation 5, jednak deweloperzy będą musieli mocno się postarać, aby te działały dobrze na przenośnej konsoli Sony. Konsola będzie zasilana przez niestandardowy APU AMD i prawdopodobne jest, że nowy handheld PlayStation zostanie wyposażony procesor graficzny, który będzie mógł pracować z częstotliwością 1,8 GHz lub wolniejszą, ze względu na zmienne taktowanie PlayStation 5.

Dwa lata na premierę to bardzo optymistyczne założenie, pomimo tego, że prace nad urządzeniem są mocno zaawansowane i obecnie Sony ma skupiać się na kwestii designu. Moore’s Law is Dead twierdzi, że nowy handheld PlayStation będzie częścią rodziny PlayStation 6.

RTX 4080 SUPER Analysis | PlayStation Vita 2 Leak | AMD Zen 5 Update

Źródło: Moore’s Law is Dead (via WCCFTech)

Kategorie
Gry Konsole

To koniec gier Xbox na płytach? Microsoft podjął ważną decyzję

W dzisiejszych czasach nośniki fizyczne są tylko imitacją tego, co było przecież kluczowe kilka lat wstecz. Dziś gry na płytach rozpoczynają jedynie instalację, a reszta pobiera się z internetu. Microsoft podjął ważną decyzję, która może oznaczać koniec gier Xbox na płytach. Gigant zwolnił odpowiedzialny za to dział.

Nośniki technologicznie nie dają już rady

Kilka lat temu kupno gry nie wiązało się z pobieraniem, chyba że od razu dostępna była aktualizacja, a jeśli pobieranie było konieczne, to nie były to duże wartości. Dziś jest zupełnie inaczej, ponieważ na płytach znajduje się zalążek danych, a praktycznie 90 proc. gry pobiera się z internetu. Ograniczenia nośników dotyczące pojemności są po prostu nie do przejścia.

Przeczytaj także: Gry na CD idą w niepamięć. Szokujące dane!

Dziś gry możemy kupić za pośrednictwem kilku kliknięć, bez wychodzenia w domu. Po zaksięgowaniu zapłaty tytuł pojawia się na dopisanym koncie, a następnie jest pobierany i instalowany. Szybko i wygodnie, choć zajmuje to trochę czasu. Dlatego też gry na płytach nie są już tak chętnie kupowane, jak przed kilkoma laty. Microsoft zdaje się to widzieć. Czy szykuje nam się koniec gier Xbox na płytach?

Gier Xbox na płytach już nie będzie? Microsoft podjął kluczową decyzję

Gry na płytach na Xboxa wkrótce mogą okazać się przeszłością, ponieważ jak podają najnowsze informacje, Microsoft postanowił zwolnić cały dział odpowiedzialny za wydawanie gier na nośnikach! Jak podaje Jez Corden z portalu Windows Central:

Microsoft podjął decyzję o zamknięciu działu odpowiedzialnego za fizyczną sprzedaż detaliczną gier. Jeśli więc widziałeś przecieki dotyczące cyfrowych gier na Xboxa, możesz domyślić się, w jaką stronę zmierza gigant z Redmond.

Dział odpowiedzialny za gry na płytach na Xboxa nie będzie jedynym, jaki przestanie istnieć. Microsoft planuje zwolnić przeszło 1900 wakatów w swoich podmiotach – Activision Blizzard, Xbox Game Studios, i ZeniMax Media. 

Wiem, kiedy odbędzie się Xbox Developer Direct! Sony może się bać?; Cena Xbox Series X/S idzie w górę! Pierwsze podwyżki
To koniec gier Xbox na płytach? Microsoft podjął ważną decyzję

Źródło: Windows Central

Kategorie
Konsole

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

Dla kogo jest PS Portal, a kto powinien od razu porzucić myśl o zakupie tego urządzenia? Czy handheld Sony znajdzie zastosowanie w Twoim domu? Oto test PlayStation Portal, przenośnej konsoli do gier, przy której miano “przenośnej” jest trochę naciągane.

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat premiery PlayStation Portal, wszyscy myśleli, że na rynku pojawi się nowa przenośna konsola, która będzie mogła konkurować ze Steam Deck, ASUS Rog Ally czy nawet Nintendo Switch. Niestety, o ile Portal wygląda jak handheld, to jest jego imitacją. Dlaczego? Możliwość grania na tym urządzeniu mają jedynie osoby, które posiadają konsolę PlayStation 5, więc tak naprawdę zyskujemy jedynie opcję strumieniowania gier. Dla kogo więc jest PlayStation Portal, a kto powinien porzucić pomysł zakupu tego urządzenia?

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?
Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

Pad podzielony na dwie części, a po środku ekran. Tak wygląda PlayStation Portal

Kontrolery od PlayStation przeszły bardzo długą drogę by stać się “używalnymi”. Od zawsze wolałem te od Xboxa, niż te od PlayStation. Najnowsza generacja konsoli przyniosła ogromny upgrade, pod względem konstrukcji pada, przez co wybór pomiędzy kontrolerami dwóch gigantów przemysłu konsol byłby bardzo trudny i wydaje mi się, że gdybym miał zdecydować, to wybrałbym te od konsoli Sony. Dlaczego o tym piszę w recenzji PlayStation Portal? Ponieważ wygląd tego handhelda możemy opisać bardzo prosto – kontroler DualSense został podzielony w połowie, a pośrodku dwóch części umieszczono ekran.

Dla mnie PS Portal prezentuje się bardzo dobrze, stylowo i niekonwencjonalnie. W dłoni leży tak samo komfortowo, jak kontroler DualSense od PS5. Naturalnie konsola jest od niego cięższa, ponieważ znajdziemy tutaj 8-calowy wyświetlacz LCD. Handheld Sony zachowuje wszystkie funkcje kontrolera DualSense – mówimy tutaj o pełnej haptyce, wibracjach, efektach dotykowych czy adaptacyjnych efektach “triggerów”.

Przeczytaj także: Test Motorola razr 40 ultra – stylowy, ale czy coś więcej?

Wspomniany 8-calowy wyświetlacz LCD osadzony pomiędzy dwoma “częściami” kontrolera został wyposażony w cztery przyciski funkcyjne. Dwa odpowiadające za regulacje głośności multimediów, jeden odpowiedzialny za połączenie PS Link, a ostatni to przycisk zasilania, służący także do blokowania/odblokowywania konsoli Sony. Z tyłu, przy dolnej krawędzi umieszczono wejście USB typu C oraz 3,5 mm wejście audio, ponieważ Portal… nie obsługuje bezprzewodowych słuchawek. Oczywiście wyjątek jest jeden i jest to połączenie PS Link z brandowanymi słuchawkami PlayStation. W tych czasach jest to tragicznym posunięciem i jawnie brzmi jak skok na kasę. Poza tym znajdziemy wszystkie przyciski, jakie oryginalnie znajdują się na kontrolerach DualSense.

Z pewnością urządzenie to wygląda oryginalnie, zwłaszcza jeśli porównamy je z innymi przenośnymi konsolami. Te raczej są bardziej obłe i w przeciwieństwie do PS Portal ich kontrolery nie wystają mocno poza obrys ekranu. Tutaj jest zupełnie odwrotnie, co bardzo mi się podoba. Jest to jednak kwestia gustu.

Co oferuje PS Portal? Niewiele, naprawdę…

Jeśli kwestia wyglądu urządzenia jest już załatwiona, to pora przejść do tej najważniejszej. Jakie są moje wrażenia z korzystania z konsoli PlayStation Portal? Pierwszym elementem, który rzuca się na myśl to fakt, że Portal nie jest w stanie samodzielnie uruchamiać gier, co nie czyni go pełnoprawną przenośną konsolą do gier. Ba, handheld nie ma nawet dostępu do serwerów Sony, które w teorii pozwalałyby na strumieniowanie gier z PS Plus. Dlatego też do korzystania z tego urządzenia po prostu potrzebujemy PlayStation 5.

Sam 8-calowy wyświetlacz LCD pracuje z rozdzielczością Full HD 1080p i oferuje 60 Hz, co nie jest złym wynikiem, jednak w grach, które natywnie obsługują większą ilość klatek na sekundę na PS5, czuć różnicę – nie ma tej płynności. Ekran jednak oferuje obraz wysokiej jakości. Jest szczegółowy, a kolory są żywe i wygląda to bardzo dobrze w takich grach, jak Red Dead Redemption 2 czy Horizon: Forbidden West. Z racji charakterystyki ekranów LCD, czerń nie wychodzi tutaj zbyt pozytywnie, ponieważ bardziej wpada w szarość, co jest męczące w ciemnych sceneriach.

Funkcjonalność PlayStation Portal została ograniczona do absolutnego minimum. Co kryje się za tym stwierdzeniem? Możliwość połączenia się z Wi-Fi, regulacja podświetlenia ekranu i to by było na tyle, jeśli chodzi o możliwość zrobienia czegoś więcej na tym urządzeniu. Portal jest całkowicie uzależniony od PS5, nie ma wbudowanej żadnej przeglądarki internetowej czy odtwarzacza multimedialnego. Już PlayStation Portable, które wyszło 20 lat temu, mogło poszczycić się większą funkcjonalnością. Oprogramowanie umożliwia tylko połączenie się z PS5 i tyle. Sony musi to zmienić, bo potencjał tego urządzenia jest o wiele większy.

Warto również nadmienić, że aby uzyskać możliwość grania na konsoli PS Portal, PlayStation 5 musi być uruchomione, bądź pozostawione w trybie oszczędzania energii. Portal ma możliwość usypiania i wybudzania nominalnej konsoli. Jednakże, gdy weźmiecie PS Portal ze sobą do innego miejsca, przypuśćmy na świąteczny wyjazd do rodziny, a konsola PS5 nie zostanie pozostawiona w trybie uśpienia lub uruchomienia, nie włączycie jej zdalnie. Ba, nawet jeśli z rozpędu wyłączycie ją za pośrednictwem Portal, to już jej nie włączycie i nici z grania. To kolejna bolączka, którą Sony mogłoby jakoś rozwiązać.

Test PlayStation Portal. A jak z tym przesyłaniem strumieniowym?

Zacznijmy od tego, że w domu posiadam niezbyt, jak na dzisiejsze standardy, powalający internet. Światłowodowe połączenie o prędkość 100 Mbit na co dzień jest wystarczające, ale czy radzi sobie ze strumieniowym przesyłaniem gier na PlayStation Portal? To zależy od gier, w jakie grałem.

PlayStation Portal testowałem głównie na takich grach jak Spider-Man 2, Red Dead Redemption 2, NFS Unbound i EA Sports FC 24. W przypadku gier single-player, konsola radziła sobie dobrze. Jakość strumieniowanej grafiki była bardzo dobra, choć zdarzały się skoki. Oczywiste, że od czasu do czasu artefakty czy przycinki mogą się pojawić, w końcu wszystko uzależnione jest od stabilności i szybkości naszego połączenia internetowego. Jak na światłowód 100 Mbit myślę, że konsola daje radę.

Daje radę jednak do momentu uruchomienia EA Sports FC 24. Niezależnie od tego, czy grałem mecze online, czy offline, opóźnienia, spadki jakości, przycinki czy artefakty były tutaj czymś normalnym. Gdy włączałem mecz multiplayer, wytrzymywałem maksymalnie 30 sekund, po czym uruchamiałem telewizor i przesiadłem się na PlayStation 5, bo gra po prostu nie była możliwa. Problem powtarzał się zarówno w momencie, kiedy PS5 było podłączone “na kablu”, jak i poprzez Wi-Fi.

Sony otwarcie mówi, że konsola PlayStation Portal pozwoli na grę wszędzie tam, gdzie będziemy mieć dostęp do sieci (przepustowość co najmniej 5 Mb/s, zalecane 15 Mb/s, info. producenta). No i właśnie z tym miałem największy problem. Będąc w sąsiednim mieście, w mieszkaniu z lepszym internetem niż mój, przy pozostawionej konsoli PS5 w trybie uśpienia, PS Portal nie chciał się połączyć z konsolą. Wiem, że PS5 się włączyła, jednak przenośne urządzenie nie mogło nawiązać z nią połączenia pomimo prób, które trwały naprawdę długo. To samo działo się na hot-spocie z telefonu. I w tym przypadku cały zamysł “Remote Play” poszedł do piachu, ponieważ będąc poza domem, nie mogłem skorzystać z urządzenia, które przecież zostało do tego stworzone.

Jest jeszcze kwestia pracy na baterii. Tutaj akumulator sprawuje się dobrze, ponieważ PS Portal pozwala na 6-7 godziny rozgrywki, co moim zdaniem jest satysfakcjonujące. Naładowanie do pełna też nie zajmuje dużo czasu (ponad 1,5h korzystając z ładowarki MacBook’a 30W).

Dla kogo jest PlayStation Portal?

Po tym wszystkim pozostaje pytanie – dla kogo jest PlayStation Portal, a kto powinien się powstrzymać? Konsola ta powstała z myślą o osobach, które dzielą telewizor lub monitor z innymi. Gra na PS5 jest przecież od tego uzależniona, jednak z PS Portal podłączenie konsoli do wyjścia wideo nie jest już konieczne. Jeśli więc masz w domu dzieci, które lubią spędzać czas przed bajkami, żonę, która nie może obejść się bez swojego ulubionego serialu czy rodzeństwo, z którymi musisz kłócić się o dojście do ekranu, to PS Portal jest dla Ciebie.

Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?
Test PlayStation Portal. Kto powinien kupić, a kto nie?

Z kolei, jeśli poszukujesz konsoli przenośnej, która pozwoli Ci na grę gdziekolwiek jesteś, niezależnie od tego, czy masz dostęp do internetu, czy też nie, szukaj dalej. PlayStation Portal jest w pełni uzależnione od PS5 i bez dużej konsoli jest bezużyteczne. Nie jest urządzeniem multimedialnym, nie jest zdolne do samodzielnego odtwarzania materiałów wideo, a co najważniejsze, gier. Kwestia szybszego połączenia internetowego jest do rozwiązania. Gra bezprzewodowa z innego miejsca niż podłączenie do domowej sieci Wi-Fi też jest kwestią sporną. U mnie to się nie udało, pomimo, że wszystkie ustawienia Remote Play na konsoli PS5 były włączone. Research w sieci pokazał, że inne osoby nie miały z tym problemu, choć pojawiły się głosy, że to przez najnowszy update systemu.

Kategorie
Konsole

Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Series S/X. Deklasacja

PlayStation 5 i Xbox Series S/X to obecne generacje konsol, które wnoszą graczy w nowy wymiar rozgrywki. Dlatego też najnowsze informacje są zaskakujące, ponieważ według najnowszych danych GSD, w Europie na PS4 sprzedało się więcej gier niż na najnowsze konsole Microsoftu.

Xbox zdeklasowany… przez PlayStation 4

Mogłoby się wydawać, że skoro na rynku mamy już nowszą generację konsol, to będzie ona dominować, niezależnie od tego, czy jest to PlayStation 5, czy jedna z dwóch konsol Microsoftu. Niestety, realia dla fanów Xboxa są bolące, ponieważ okazuje się, że w zeszłym roku w Europe na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xboxa Series S/X.

Przeczytaj także: MSI CLAW będzie potężną konsolą. Zobacz specyfikację!

GSD ujawniło dane, które są dość zaskakujące. Okazuje się bowiem, że w 2023 roku na PS4 sprzedano więcej gier niż na obecną generację konsol giganta z Redmond. Trzeba podkreślić, że mówimy tutaj o urządzeniu, które zadebiutowało dekadę temu i producenci gier odchodzą powoli od tej generacji, skupiając się na najnowszym PlayStation 5.

Kontroler do PlayStation, który zmienia temperaturę? Sony z patentem
Kontroler do PlayStation 5. Fot. MenWorld

Na PS4 sprzedano więcej gier. Microsoft ma problem

O tym, że PlayStation 5 sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż Xbox Series S/X pisaliśmy już nie raz i w sieci co chwila pojawiają się dane, które potwierdzają dominację konsoli Sony. Można było się jednak spodziewać, że sprzedaż gier nie będzie wyglądać tak źle w przypadku konsol Microsoftu. Okazuje się, że jest gorzej, niż przewidywano, bo Xbox Series S/X został w tej kwestii wyprzedzony nawet przez PlayStation 4.

Cena Xbox Series X/S idzie w górę! Pierwsze podwyżki; Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S:X. Deklasacja
Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S/X. Deklasacja!

Łącznie w Europie w 2023 r. sprzedano 182 miliony gier na PC i konsole, co oznacza wzrost o 1,7% w porównaniu z 2022 rokiem. Pierwsze miejsce w rankingu zajęły komputery, drugie natomiast PS5, trzecie Nintendo Switch, a PS4 wylądowało na 4. miejscu. Piątkę zamyka Xbox Series S/X.

Najlepiej sprzedającą się grą było EA Sports FC 24, podium niżej zajęło Hogwarts Legacy, a trzecie miejsce przypadło… FIFIE 23. Na czwartym miejscu uplasowało się Call of Duty: Modern Warfare 3, które względem poprzedniej części zanotowało 32 proc. spadek. Pierwszą piątkę zamyka, nic innego, jak GTA 5.

Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S/X. Deklasacja_1
Top 20 najlepiej sprzedających się gier w Europie w 2023 roku (fizyczne i cyfrowe tytuły) według danych GSD. Fot. gamindustry.biz

Źródło: Gameindustry.biz

Kategorie
Konsole

MSI CLAW będzie potężną konsolą. Zobacz specyfikację!

Rynek handheldów mocno się rozwija i obecnie na rynku znajdziemy kilka urządzeń tego typu. Wkrótce do rodziny przenośnych konsol dołączy MSI CLAW. W sieci pojawiła się nie tylko sama nazwa urządzenia, ale także jego specyfikacja. Jest na co czekać!

Tajemnica wyszła na jaw. MSI CLAW nowym handheldem na rynku

W dzisiejszych czasach bardzo trudno utrzymać tajemnice i MSI również się to nie udało. Do sieci wyciekły informacje dotyczące ich najnowszego handhelda, jakim będzie MSI CLAW. Pod względem designu konsola prezentuje się jak każda inna i materiały promocyjne, które wyciekły do internetu zdają się pokrywać ze wcześniejszymi przeciekami.

Przeczytaj także: Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę

Oczywiście chiński producent w żaden sposób nie potwierdził wycieków, a na oficjalne szczegóły dotyczące MSI CLAW będziemy musieli poczekać do targów CES w Las Vegas, które będą trwać od 9 do 12 stycznia. Wygląda jednak na to, że Steam Deck będzie miał potężnego konkurenta.

MSI szykuje naprawdę mocną konsolę

Według przecieków, które pojawiły się w sieci MSI CLAW, będzie naprawdę potężnym urządzeniem, któremu nie zabraknie mocy obliczeniowej. Jeśli wierzyć tym informacjom, handheld zostanie wyposażony w 16-rdzeniowy i 22 wątkowy procesor Intel Core Ultra 7 155H z generacji Meteor Lake (bazowe TDP 28 W, w turbo nawet 115 W). Wbudowana grafika będzie bazować na architekturze Arc Alchemist z 8-rdzeniami Xe! Do tego wszystkiego należy dołożyć także 32 GB pamięci RAM.

MSI CLAW to poważna konkurencja dla Steam Deck. Zobacz specyfikację
Szczegółowa specyfikacja urządzenia. W przyszłym tygodniu przekonamy się, czy są to prawdziwe dane.

Na papierze konsola CLAW będzie dwa razy mocniejsza niż ASUS ROG Ally, co jest bardzo dobrą wiadomością. Pozostaje jednak kwestia pozostałych komponentów – typ i rozmiar ekranu czy pojemność akumulatora i czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Tego zapewne dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Źródło: WCCFTech

Kategorie
Konsole

Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę

Nintendo Switch 2 nie będzie konsolą, która pod względem technicznym zachwieje rynkiem przenośnych konsol do grania. Analitycy twierdzą, że będzie to po prostu usprawnieniem poprzedniej generacji, a nie “rewolucją”. Musimy przygotować się również na wzrost ceny.

Nowa generacja handhelda Nintendo w drodze

W pierwszych dniach nowego roku dowiedzieliśmy się, że nowa generacja przenośnej konsoli Nintendo zostanie zaprezentowana właśnie w 2024 roku. Przez ostatnie miesiące mówiło się, że wersje deweloperskie Nintendo Switch 2 trafiają do testerów i poszczególnych zagranicznych redakcji, jednak nie poznaliśmy żadnych konkretów.

Przeczytaj także: Nowy Xbox Series X pokazany. Zmieniony design i nowy pad!

W ostatnim czasie na temat Nintendo Switch 2 wypowiedział się analityk Kantan Games, dr Serkan Toto, który od lat zajmuje się analizowaniem przemysłu gamingowego. Według niego wersja Pro pierwszej generacji Switcha powstała, jednak z jakichś powodów została wyrzucona do śmietnika. Tę jednak zastąpi nowa generacja urządzenia. Jest jednak jeden haczyk.

Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowa konsola Nintendo potężna. Tak jak PS i Xbox!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę; Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę
Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę! Na zdjęciu Switch I gen. Fot. MenWorld

Nintendo Switch 2 nie zrewolucjonizuje rynku?

Jeśli myśleliście, że Nintendo wypuści na rynek konsolę, która mocno nim zatrzęsie, to pierwsze raporty dotyczące urządzenia nie pokryją tych nadziei. Oczywiście, urządzenie ma być potężniejsze niż poprzednia generacja, jednak pozostają pytania w stylu, czy będzie ona na tyle mocna, aby stawiać ją w rzędzie ze Steam Deck, Lenovo Legion Go czy ASUS ROG Ally?

“W końcu nadszedł czas na następcę Switcha. (…) Wierzę, że cena następnej generacji konsoli Nintendo będzie oscylować w okolicach 400 dolarów. Istnieje duża szansa, że gry też będą kosztować więcej: 70 dolarów. Następne urządzenie prawdopodobnie będzie raczej iteracją niż rewolucją. Nintendo może dodać kilka nowoczesnych rozwiązań do nadchodzącego urządzenia, ale w dalszym ciągu będzie podobne do obecnego Switcha.”

dr Serkan Toto na łamach serwisu GamesIndustry.biz
Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku; Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę
Nintendo Switch 2 nie będzie niczym rewolucyjnym, a cena pójdzie w górę! Na zdjęciu Switch I gen. Fot. MenWorld

Źródło: gamesindustry

Kategorie
Gry Konsole

GTA V trafi na kolejną konsolę? Lepiej późno niż wcale!

GTA V trafi na kolejną konsolę? Ostatni wielki wyciek kodu źródłowego gry zdradził, że Grand Theft Auto V może otrzymać port na konsolę Nintendo.

Wielki wyciek ujawnia kolejne dane

Po wycieku kodu źródłowego gry Grand Theft Auto 5 dowiedzieliśmy się kilka ciekawych informacji na temat m.in. anulowanych projektów Rockstar Games, takich jak Bully 2, GTA Japan czy Midnight Club 5. Oczywiście ludzie zaczęli przeszukiwać dane kodu źródłowego “piątki” w poszukiwaniu nowych informacji. Jak podaje użytkownik serwisu X (Twittera) o pseudonimie @Budzcario, kod źródłowy zdradził obsługę platformy Nintendo Switch.

Przeczytaj także: Rockstar pokazał trailer GTA VI! Nie każdy zagra w tę grę!

W ostatnich czasach Rockstar Games wspierał konsolę Nintendo Switch, tworząc porty starszych tytułów, takich jak Red Dead Redemption i Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Dlatego port Grand Theft Auto V na Nintendo Switch nie byłby zaskoczeniem, zwłaszcza że gra pierwotnie ukazała się na PlayStation 3 i Xbox 360, czyli urządzeniach z mocą porównywalną do konsoli Nintendo.

Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowa konsola Nintendo potężna. Tak jak PS i Xbox!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Następca Nintendo Switch zadebiutuje w Q1 2024 roku; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę; GTA V trafi na kolejną konsolę? Lepiej późno niż wcale!
GTA V trafi na kolejną konsolę? Switch może otrzymać port tej gry. Lepiej późno niż wcale! Fot. MenWorld

GTA V trafi na kolejną konsolę? Jest na to szansa

Chociaż port Grand Theft Auto V na Switcha wciąż nie został w żaden sposób potwierdzony, to wiemy, że Rockstar Games pracuje nad kolejną odsłoną serii. GTA VI ma mieć swoją premierę w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niewykluczone jest, że Rockstar Games będzie w stanie stworzyć wersję GTA 6 na następcę Switcha? Pozostaje jednak pytanie – kiedy ten następca pojawi się na rynku?

Aktualnie Grand Theft Auto V jest dostępne na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One i Xbox 360. Gra wyszła w 2013 roku i w dalszym ciągu jest kurą znoszącą złote jajka, a to głównie przez tryb GTA Online.

Hit w Xbox Game Pass. Dominuje rynek od 10 lat!; Grand Theft Auto V 10 lat po premierze dalej triumfuje! Co z GTA VI?; GTA trafi na Netflix. Będziemy grać... pilotem?
GTA V trafi na kolejną konsolę? Lepiej późno niż wcale!

Czy posiadacze Nintendo Switch, po ponad 10 latach od premiery gry, w końcu będą mogli uruchomić ten tytuł na swojej przenośnej konsoli?

Źródło: WCCFTech

Kategorie
Konsole

Cena PlayStation Portal w Polsce ujawniona! Szokująca kwota!

Od momentu zapowiedzi przenośnego handhelda Sony, który nie jest tak naprawdę przenośną konsolą, wszyscy zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądać cena PlayStation Portal w Polsce. Te wątpliwości zostały rozwiane, ponieważ kwota tego gadżetu została ujawniona.

Cena PlayStation Portal w Polsce – ile zapłacimy?

PlayStation Portal podczas zapowiedzi wywołało sporo emocji, ale nie przez swoją specyfikację, a sposób działania. We wstępie zaznaczyłem, że nie jest to do końca handheld, ponieważ z reguły te urządzenia działają samoczynnie. W przypadku PS Portal jest odwrotnie, ponieważ do korzystania z tego urządzenia konieczne jest posiadanie konsoli PlayStation 5.

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby; Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?
Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?

Przeczytaj także: Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.

Portal jest więc konsolą, do której potrzebujemy innej konsoli, dlatego też ma to odbicie na cenie. Ile więc zapłacimy za ten gadżet? Polska cena PlayStation Portal prezentuje się bardzo apetycznie, ponieważ wyceniono je na 999 złotych. Jest to o wiele mniej, niż się spodziewano.

PlayStation Portal to nie konsola, to gadżet

Tak jak już wspomniałem, cena PlayStation Portal jest bardzo atrakcyjna dla osoby, która zdecydowała się na zamówienie tego gadżetu. Urządzenie opiera się na grze Remote-Play, więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w domu posiadają jeden telewizor i zazwyczaj jest on zajęty przez wielbiciela tureckich miłosnych dreszczowców. Kupując PS Portal, wystarczy, że włączymy naszą konsolę i będziemy mogli cieszyć się grą na małym ekranie. Oczywiście konieczne jest także dobre połączenie i prędkość Wi-Fi.

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby; Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?; Cena PlayStation Portal w Polsce ujawniona! Szokująca kwota!
Cena PlayStation Portal w Polsce ujawniona! Szokująca kwota!

To właśnie specyfika PlayStation Portal wpłynęła na jego cenę. Jeśli chodzi o specyfikację, to PS Portal zostało wyposażone w 8-calowy ekran Full-HD 60 Hz, po którego bokach znajdziemy “rozszczepiony kontroler Dual-Sense z w pełni funkcjonalnymi adaptacyjnymi triggerami, żyroskopem i pełną hapytką.

Premiera PlayStation Portal w Polsce ma nastąpić 1 grudnia 2023 roku. Urządzenie możecie zamawiać w przedsprzedaży pod tym linkiem.

Exit mobile version