165
Views
Sieć Cinema City będzie zamknięta. Wszystko przez pandemię
Sieć Cinema City będzie zamknięta. Wszystko przez pandemię

Lubiana marka sieć kin szykuje się do zamknięcia. Cinema City jest największą siecią kin w Polsce i drugą na świecie zaraz po AMC Entertainment. Jak donoszą media, właściciel Cinema City, czyli Cineworld nie najlepiej poradził sobie z zamknięciem kin podczas pandemii i pomimo wygenerowania zysku w postaci 69,7 miliona dolarów w 2021 roku i 42,7 miliona dolarów w 2020 w samej Polsce oraz 1804,9 miliona dolarów w 2021 oraz 852,3 miliona dolarów w 2020 roku na całym świecie widocznie nijak ma się do zadłużenia firmy, a mówi się o kwocie sięgającej nawet 5 miliardów dolarów.

Sieć Cinema City będzie zamknięta. Wszystko przez pandemię

Aktualnie sieć posiada 34 kina w 20 miejscowościach w Polsce, a tylko w naszym kraju firma zatrudnia ponad 28 tysięcy osób. Poza polską sieć działa jeszcze w 9 innych krajach tj. Bułgaria, Czechy, Irlandia, Izrael, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Węgry i Wielka Brytania. Mówi się, że upadłość ma został ogłoszona w Wielkiej Bytanii oraz w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni kilku najbliższych tygodni, a zatem kina mogą zostać wystawione na sprzedaż, a bez nowego nabywcy marka może na dobre zniknąć z rynku.

Źródło: The Wall Street Journal

Sprawdź również inne nasze materiały z kategorii film.

Kategoria artykułu
Biznes · Film
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.