Connect
To Top

Słaba sprzedaż Radeonów. Wyniki finansowe AMD nie zachwycają.

Firma AMD zaprezentowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Raport nie był jednak obiecujący, ponieważ ceny akcji spadły o 28%.

Słabszy kwartał jeśli chodzi o finanse AMD

W porównaniu trzeciego kwartał 2018 r z ubiegłego roku firma wykazała wzrost o 4%. Ostatecznie jednak AMD zamyka raport ze spadkiem sprzedaży. Łączne przychody spółki w trzecim kwartale wyniosły 1,65 mld dolarów. W porównaniu do poprzedniego kwartału mówimy o spadku o 6%. Wystarczy zobaczyć ceny za jedną akcję. Obecnie jest to koszt rzędu 0.09 dolara. W trzecim kwartale 2017 roku mówiliśmy o 0.06 dolara, jednak w drugim kwartale 2018 roku cena za jedną akcję wynosiła 0.11 dolara. Głównie chodzi o obniżenie popytu na karty graficzne Radeon. Czerwoni usprawiedliwiali się problemem z kryptowalutami, który miał miejsce w pierwszej połowie 2018 roku. Grupa w AMD odpowiedzialna za produkcję kart graficznych poinformowała, że zarobiła 938 milionów dolarów w przeciągu kwartału, ale nie osiągnęła deklarowanego 1,05 miliarda. AMD przewiduje w przyszłym kwartale zarobek rzędu 1,45 mld dolarów, a więc oznacza to, że przedsiębiorstwo obniżyło pułap z przedstawionych wcześniej 1,6 mld.

 

AMD śpi, NVIDIA wypuszcza nowe karty

Tak czy inaczej może się wydawać, że firma “zaspała” premierę kilku kart graficznych. Podczas gdy NVIDIA wydawała karty z serii GeForce RTX fani czerwonych nadal nie doczekali się żadnych ruchów ze strony czerwonych. Krążą w sieci plotki o Radeonie RX 590, jednak NVIDIA znów wykonała kontratak w postaci aktualizacji GeForce GTX 1060, które zyskały szybkie pamięci GDDR5X.

AMD ratuje się jednak produkcją procesorów, a szczególnie chodzi o silną sprzedaż modeli z serii Ryzen. CPU tego typu stanowi obecnie 70% przychodów firmy. Dzięki temu AMD powoli zyskuje udział na rynku. Co ciekawe, “czerwoni” chwalą się także, że osiągnęli największą liczbę dostarczonych procesorów od czwartego kwartału 2014 roku. Producent nie informuje kiedy zadebiutuje główny konkurent procesorów 9-tej generacji Intela. Mowa o modelach 7-nanometrowych. Firma chwali się także, że zarabia 68 milionów dolarów na umowach licencyjnych z chińskimi producentami. Mowa o produkcji procesorów x86.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.