Test kamery SmartCube 300W

AirLive SmartCube 300W to nowa bezprzewodowa kamera IP, która została wyposażona w innowacyjne funkcje. Model firmy AirLive ma zaawansowany procesor TI DMVA2, który jest odpowiedzialny za działanie funkcji inteligentnej analizy obrazu. Poza tym kamera jest wyposażona w czujniki temperatury i wilgotności, sensor obrazu o rozdzielczości 3 megapikseli oraz czujnik ruchu PIR. Korzystanie z kamery ułatwiają wbudowane scenariusze zastosowań, a konfigurację można przeprowadzić za pomocą urządzeń mobilnych z systemami Android/iOS. Jak sam producent zapewnia, kamera sprawdzi się przede wszystkim w małym sklepie czy butiku a nawet w domu podczas opieki nad dziećmi czy osobami starszymi.

Test kamery SmartCube 300W

W zestawie znajdziemy:

 • kamerę SmartCube 300W –zasilacz
 • przejściówkę
 • naklejkę „teren monitorowany”
 • podstawkę do instalacji kamery
 • podkładkę ułatwiającą wywiercenie otworów w ścianie w celu instalacji kamery

Test kamery SmartCube 300W

Czym się różni od zwyczajnej kamery? Kamera posiada mnóstwo funkcji, które w połączeniu z aplikacją na smartfona dają mały kombajn z morzem możliwości.

Test kamery SmartCube 300W

Funkcje kamery:

 • Obsługa rozdzielczości 3 megapikseli, 1080p oraz 720p
 • Czujniki temperatury i wilgotności
 • Inteligentne funkcje analizy obrazu dzięki procesorowi TI DMVA2
 • Łączność Wi-Fi 802.11n + port Ethernet
 • Tryb „Door Cam” z funkcją dwukierunkowej komunikacji głosowej
 • Tryb „Store Entrance” z funkcją liczenia ludzi
 • Czujnik ruchu PIR oraz zapisywanie nagrań na karcie SD
 • Tryb nocny dzięki diodom IR i filtrowi ICR
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Aplikacja na urządzenia mobilne z Androidem / iOS z obsługą technologii P2P

Z wyglądu kamera jest całkiem sympatyczna. Ma obłe kształty i wykonana jest z białego plastiku. Posiada łatwą w montażu nóżkę, która pozwala na postawienie lub powieszenie kamery na ścianie. Po wstępnym zapoznaniu się z kamerą oraz konfiguracją, doszliśmy do wniosku, że najłatwiej jest ją skonfigurować podłączając do routera a później przejść na sieć WiFi. Konfiguracja przez aplikację nie jest skomplikowana.

Przez ten krótki czas kiedy mieliśmy okazję sprawdzić ten model kamery, nie udało nam się sprawdzić wszystkich funkcji (a jest ich naprawdę sporo!) ale mogliśmy się przyjrzeć działaniu kamery. Kamera ma bardzo wyraźny obraz, gdy obserwujemy co się dzieje przez aplikację w smartfonie.

W aplikacji możemy zrobić zrzut ekranu czy nagrać interesujący nas fragment z tego co widzimy. Kamera posiada także, funkcję powiadomień gdy wystąpi zdarzenie. czyli np. wykryje ruch w polu widzenia. Ciekawą opcją jest czujnik temperatury i wilgotności, który może się przydać w domu podczas obserwowania np. śpiącego dziecka w innym pokoju lub podczas używania kamery w małej szklarnii z roślinami. To o czym należy pamiętać to fakt, że kamera nie jest wodoodporna, więc nadaje się do wewnątrz.

Specyfikacja:

Rodzaj kamery Bezprzewodowa typu Cube
Procesor TI DMVA2
Pamięć ROM 128Mb NAND Flash
Pamięć RAM 128Mb DDR SDRAM
Sensor obrazu 1/3″ CMOS
Rozdzielczość sensora 3MP (2048×1536)
Minimalne oświetlenie 0.1 LUX (kolor)
Rodzaj soczewki 3.6 mmF= 2.0
Kąt widzenia 80°(D) 72 °(H) 47 °(V)
Tryb nocny 10 diod IR
Zasięg diod IR 15 m
Mechaniczny ICR Tak
Czujnik PIR Tak
Czujnik temperatury Tak, od 0 do 55°C
Czujnik wilgotności Tak, od 0 do 90%
Wbudowany głośnik Tak
Wbudowany mikrofon Tak
Slot kart SD Micro SDXC

Podsumowanie testu SmartCube 300W

Podczas krótkiego testu kamery Airlive SmartCube 300W możemy śmiało polecić ją do użytku domowego oraz jeśli ktoś prowadzi mały biznes. Oczywiście wykorzystując kamerę jako elektroniczną nianię nie wykorzystamy jej całego potencjału – jednak z uwagi na jej mobilność możemy śmiało ją użyć w różnych miejscach w zależności od potrzeb. Pod warunkiem dostępu do Internetu, który jest niezbędny do prawidłowego działania kamery. Aktualnie kamerę znajdziemy w sieci w cenie ok. 520 zł. Dlatego w tej cenie warto się nad nią zastanowić jeśli tylko mamy możliwość wykorzystania jej większości funkcji. Dla domu może być ciekawym gadżetem, z funkcją zliczania osób bądź wykrywania ruchu może się przydać każdemu mężczyźnie – kamera powiadomi kiedy przed drzwiami pojawi się teściowa 😉 Ogólnie polecamy!

Więcej o kamerze możecie poczytać: http://inteligentny-sklep.pl

Test kamery SmartCube 300W

Autor: Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *