W Rosji zaczyna brakować klawiatur z cyrylicą!

Kryzys gospodarczy wywołany atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w tamtejszym kraju odczuwany jest coraz bardziej, na każdej płaszczyźnie. Okazuje się bowiem, że w Rosji zaczyna brakować klawiatur z cyrylicą. Co w związku z tym zrobią władze kraju?

Sankcje uderzają w kolejne odłamy rosyjskiego przemysłu

Nałożone na Rosję przez cały świat sankcje zaczynają mocno utrudniać funkcjonowanie w tamtejszym kraju. Wiele gigantów technologicznych i przemysłowych wycofało się z Federacji Rosyjskiej. Powoli zaczyna brakować kluczowych produktów, które kraj stara się zastąpić własny rozwiązaniami, które bardzo mocno przypominają produkty wielkich marek.

Przeczytaj także: Rosjanie zaprezentowali swój smartfon. Co oferuje BQ 6868L Wide?

Reklama

Teraz okazuje się, że kryzys gospodarczy dotknął dość nieoczekiwaną część przemysłu, ponieważ w Rosji zaczyna brakować klawiatur z cyrylicą. Jest to dość spory problem, ponieważ rosyjskie instytucje rządowe mają zapewnić swoim pracownikom komputery wyposażone właśnie w tego typu klawiatury. Co jednak zrobić, kiedy zaczyna ich po prostu brakować?

w rosji zaczyna brakować klawiatur
W Rosji zaczyna brakować klawiatur z cyrylicą!

W Rosji zaczyna brakować klawiatur z cyrylicą. Rząd znalazł rozwiązanie?

Władze Rosji raczej nie spodziewały się, że sankcje nałożone na ich kraj przez zachód, w związku z rozpoczęciem wojny na Ukrainie, tak mocno uderzą w gospodarkę ich kraju. Bo kto by się spodziewał, że Rosjanie będą narzekali na niedobór klawiatur? Na początku 2022 roku do Federacji Rosyjskiej zaimportowano ponad 2 miliony klawiatura, ale na mocy obowiązującej umowy, w której placówki rządowe mają zapewnić pracownikom urządzenia z cyrylicą, ogromna część zamówienia jest po prostu bezużyteczna.

Jak przystało na Rosjan, znaleźli oni jednak tymczasowe rozwiązanie. Przerabiają oni bowiem klawiatury z układem turecki i arabskim na te z cyrylicą. Sprawę skomentowało Rosyjskie Ministerstwo Przemysł i Handlu, które przekazało, że koszt całego procesu praktycznie nie nadwyręży skarbu państwa.

Źródło: PCGamer

Reklama