134
Views

Koloseum, Watykan, arcydzieła architektury i sztuki – to wszystko znaleźć można tylko w jednym miejscu na świeci. Jest nim stolica Włoch, Rzym, zwany także Wiecznym Miastem. Choć podróż do niego nasuwa na myśl duże wydatki, to jest to mylne myślenie – sama podróż do słonecznej Italii to koszt, na który stać będzie każdego. W jaki sposób?

Historia na wyciągnięcie ręki za…. 200 złotych!

Sekretem takiej podróży są tanie linie lotnicze, które oferują transport z miast Polski do Rzymu i z powrotem za kwotę 200 złotych. Takie właśnie połączenia oferuje węgierski przewoźnik Wiza Air. Dodatkowym atutem podróży lotniczej jest czas podróży – wynosi on zaledwie dwie godziny, więc jest krótszy niż np. podróż pociągiem z Warszawy do Krakowa. Loty Wizzair prowadzone są z wszystkich większych polskich lotnisk, jak Warszawa czy Katowice, dzięki czemu jeśli nie mieszka się w wymienionym mieście, można podjechać do najbliżej położonego. Czy jednak są jakieś haczyki w takiej ofercie?

Jak wygląda podróż tanią linią lotniczą?

Podróż tanią linią lotniczą różni się nieco od standardowych przewoźników. Samoloty prowadzące loty Wizzair nie mają podziału na klasę ekonomiczną i biznesową, wiec wszyscy podróżują razem, co może kojarzyć się z pociągiem lub autokarem. Niektóre połączenia lądują na Ciampino, lotnisku położonym ok. 15 km od centrum miasta, inne zaś w porcie lotniczym Leonardo Da Vinci. To z kolei znajduje się dwukrotnie dalej – 30 km od śródmieścia, do którego trzeba dojechać za pomocą pociągu lub transportu podmiejskiego. Wracając do samego lotu – na pokładzie tanich linii lotniczych brak darmowych posiłków, są także pewne limity bagażu (szczegóły znajdują się ofercie każdego przewoźnika). WizzAir nie dopuszcza podróży kobiet w ciąży powyżej 34. tygodnia, a także samotnych dzieci do lat czternastu.

Co robić w Rzymie?

Pomijając te niewielkie w sumie niedogodności, podróż do stolicy Włoch tanimi liniami lotniczymi pozwala na dużą oszczędność gotówki, którą z kolei można wydać na miejscu. A co ma do zaoferowania Rzym? Tutaj można by napisać duże opracowanie na ten temat, jednak są punkty obowiązkowe dla każdego turysty – Koloseum, bazylika św. Pawła, Forum Romanum, Fontanna Czterech Rzek i Schody Hiszpańskie to główne. Sam Watykan to miejsce, na zwiedzanie którego powinno się poświęcić co najmniej jeden dzień. Dlatego też warto wybrać się tam na co najmniej 3-4 dni.

Gdzie kupić tani bilet?

Bilet na loty Wizzair Rzym można znaleźć zarówno na stronie przewoźnika, jak tez i na portalach zajmujących się tanimi liniami lotniczymi. Warto na nie zaglądać, gdyż często trafiają się promocje, dzięki którym wyprawa taka może okazać się jeszcze tańsza!

Kategoria artykułu
Podróże
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.