88
Views

Dwa lata temu przedsiębiorstwo zablokowało możliwość organizacji domówek by przestrzegać ograniczenia dotyczące dystansu społecznego. Wiadomo – temat związany z pandemią. Dziś, jeśli wynajmujesz mieszkanie na Airbnb możesz zapomnieć o imprezie. Ale wynajęcie domu w 16 lub więcej osób nie robi żadnego problemu.

Jak już wspomniałem, w 2020 roku Airbnb wprowadził tymczasowy zakaz organizacji imprez. Nie wiem dlaczego, ale przedsiębiorstwo stwierdziło, że zakaz będzie zapiskiem w regulaminie na stałe. Wszystko po to by wspierać właścicieli mieszkań i domów oraz ich sąsiadów. Krótko mówiąc, jeśli wynajmujesz ze znajomymi miejsce i chcesz zorganizować domówkę, możesz liczyć się z permanentnym banem na korzystanie z Airbnb. Szczególnie problem mogą mieć osoby, które nie tylko organizują imprezy, ale również reklamują je w mediach społecznościowych. Zapewne chodzi o uwagi od sąsiadów. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Wynajmujesz mieszkanie na Airbnb? Zapomnij o imprezach
Wynajmujesz mieszkanie na Airbnb? Zapomnij o imprezach

Jeśli wynajmujesz mieszkanie na Airbnb nie organizuj imprezy

W ubiegłym roku firma zablokowała aż 6600 kont osób, które organizowały domówki w wynajmowanych domach lub mieszkaniach. Niby nie dużo, bo przecież Airbnb ma ponad 150 milionów użytkowników, jednak widać, że regulamin jest mocno respektowany. Widać jednak, że blokada wcale nie jest związana z pandemią. Dlaczego? W 2020 roku oprócz zakazu organizacji wydarzeń, nie mogliśmy wynajmować miejsc w grupach większych niż 16 osób. Ten zapis został już zlikwidowany, ponieważ istnieje wiele obiektów, które mogą bez problemu pomieścić więcej osób dla dużych grup i wycieczek. Zmiana polityki Airbnb zostanie wprowadzona w przeciągu nadchodzących miesięcy. Zapewne chodzi po prostu o to, że zaczynają się wakacje, a co za tym idzie, wzmożony ruch w wielu destynacjach.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii podróże.

Kategoria artykułu
Podróże
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.