YouTube wkrótce zacznie sprzedawać subskrypcje do innych serwisów!

YouTube od miesięcy pracuje nad nową usługą i wydaje się, że wszystko zmierza ku końcowi. Nowa platforma pozwoli na zakupienie subskrypcji innych usług związanych ze streamigniem.

YouTube wprowadzi sklep z kanałami

Platforma YouTube ciągle rozwija swoje usługi i chce dać użytkownikom jak najlepsze doświadczenia z korzystania z jego narzędzi. Najnowsza usługa, nad którą gigant pracuje już od co najmniej półtora roku, ma zaoferować dostęp do innych serwisów streamingowych. Można więc powiedzieć, że na YT pojawi się sklep z kanałami.

youtube
YouTube wkrótce zacznie sprzedawać subskrypcje do innych serwisów!

Przeczytaj także: HBO Max – nowości drugiej połowy sierpnia

Reklama

Obecnie YouTube TV pozwala swoim abonentom dodać do usługi subskrypcję m.in. HBO Max. Najnowsza usługa, która trafi do użytkowników prawdopodobnie na jesieni tego roku, pozwoli na wybór zdecydowanie większej ilości serwisów streamingowych, które będziemy mogli znaleźć w jednej, głównej aplikacji YT.

Google dobrze kombinuje? Czy to się uda?

Najnowsze informacje mówią, że YT obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, którzy dołączyliby do najnowszej platformy. Wiemy, że Google będzie pobierać od kanałów prowizję z każdej sprzedanej subskrypcji. Rozwiązanie to ma szansę powodzenia, ponieważ żaden inny serwis streamingowy nie ma tak ogromnej bazy użytkowników, jak YT.

Czy nowy plan YouTube się powiedzie? Trudno powiedzieć. Pomimo ogromnej bazy użytkowników inne, duże serwisy mogą nie chcieć współpracować z Google, obawiając się o utratę potencjalnych abonentów i mniejsze dochody ze względu na prowizję.

Źródło: The Verge

Reklama