YouTube wkrótce zacznie sprzedawać subskrypcje do innych serwisów!

YouTube od miesięcy pracuje nad nową usługą i wydaje się, że wszystko zmierza ku końcowi. Nowa platforma pozwoli na zakupienie subskrypcji innych usług związanych ze streamigniem.

YouTube wprowadzi sklep z kanałami

Platforma YouTube ciągle rozwija swoje usługi i chce dać użytkownikom jak najlepsze doświadczenia z korzystania z jego narzędzi. Najnowsza usługa, nad którą gigant pracuje już od co najmniej półtora roku, ma zaoferować dostęp do innych serwisów streamingowych. Można więc powiedzieć, że na YT pojawi się sklep z kanałami.

youtube
YouTube wkrótce zacznie sprzedawać subskrypcje do innych serwisów!

Przeczytaj także: HBO Max – nowości drugiej połowy sierpnia

Obecnie YouTube TV pozwala swoim abonentom dodać do usługi subskrypcję m.in. HBO Max. Najnowsza usługa, która trafi do użytkowników prawdopodobnie na jesieni tego roku, pozwoli na wybór zdecydowanie większej ilości serwisów streamingowych, które będziemy mogli znaleźć w jednej, głównej aplikacji YT.

Google dobrze kombinuje? Czy to się uda?

Najnowsze informacje mówią, że YT obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, którzy dołączyliby do najnowszej platformy. Wiemy, że Google będzie pobierać od kanałów prowizję z każdej sprzedanej subskrypcji. Rozwiązanie to ma szansę powodzenia, ponieważ żaden inny serwis streamingowy nie ma tak ogromnej bazy użytkowników, jak YT.

Czy nowy plan YouTube się powiedzie? Trudno powiedzieć. Pomimo ogromnej bazy użytkowników inne, duże serwisy mogą nie chcieć współpracować z Google, obawiając się o utratę potencjalnych abonentów i mniejsze dochody ze względu na prowizję.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Polska vs Holandia. Gdzie oglądać mecz Ligi Narodów?

Reprezentacja Polski powoli przygotowuje się od Mistrzostw Świata w...

Walcz z emisją CO2 razem podczas Suunto Communiting Day

Podczas Suunto Communiting Day otrzymamy możliwość razem z innymi...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!