Connect
To Top

37% nastolatków w wieku 13-15 lat widziało tzw. patotreści. Jak je zablokować?

Tak zwane patotreści dostępne w sieci choć jeden raz widziało aż 37% nastolatków w wieku 13-15 lat. Jednocześnie tylko co piąte urządzenie było zabezpieczone przez rodzica specjalnym oprogramowaniem przed zagrożeniami online.

Wstecz1 z 2Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Coraz więcej zagrożeń. Patotreści pojawiają się bardzo często. Jak chronić dziecko w sieci?

Z raportu EU Kids Online (Kirwil, 2011)  wynika, że w Polsce aż 36% osób w przedziale wiekowym 9-16 lat łączyło się z siecią www. To nieco więcej niż średnia w Europie, która wynosiła wówczas 31%. Zaledwie 2 lata później (raport TNS na zlecenie Orange Polska, 2013) już 55% dzieci miało dostęp do Internetu w telefonie lub tablecie. Jednocześnie tylko co piąte urządzenie było zabezpieczone przez rodzica specjalnym oprogramowaniem przed zagrożeniami online. Warto wiedzieć jak chronić dziecko, by unikało oglądania tzw. patotreści.

Odpowiednie usługi i aplikacje chroniące dzieci w Internecie oferują m.in. operatorzy komórkowi. Można je aktywować w salonie operatora, ale istnieją również zdalne sposoby ich włączenia. Opłata miesięczna nie przekracza 5 zł miesięcznie, a czasami usługa jest całkowicie darmowa. Najbardziej zaawansowaną ochroną może pochwalić się bezpłatna aplikacja Google Family Link.

37% nastolatków w wieku 13-15 lat widziało tzw. patotreści

37% nastolatków w wieku 13-15 lat widziało tzw. patotreści

Wstecz1 z 2Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media