277
Views

Coraz więcej zagrożeń. Patotreści pojawiają się bardzo często. Jak chronić dziecko w sieci?

Z raportu EU Kids Online (Kirwil, 2011)  wynika, że w Polsce aż 36% osób w przedziale wiekowym 9-16 lat łączyło się z siecią www. To nieco więcej niż średnia w Europie, która wynosiła wówczas 31%. Zaledwie 2 lata później (raport TNS na zlecenie Orange Polska, 2013) już 55% dzieci miało dostęp do Internetu w telefonie lub tablecie. Jednocześnie tylko co piąte urządzenie było zabezpieczone przez rodzica specjalnym oprogramowaniem przed zagrożeniami online. Warto wiedzieć jak chronić dziecko, by unikało oglądania tzw. patotreści.

Odpowiednie usługi i aplikacje chroniące dzieci w Internecie oferują m.in. operatorzy komórkowi. Można je aktywować w salonie operatora, ale istnieją również zdalne sposoby ich włączenia. Opłata miesięczna nie przekracza 5 zł miesięcznie, a czasami usługa jest całkowicie darmowa. Najbardziej zaawansowaną ochroną może pochwalić się bezpłatna aplikacja Google Family Link.

37% nastolatków w wieku 13-15 lat widziało tzw. patotreści

37% nastolatków w wieku 13-15 lat widziało tzw. patotreści

1 2

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.