eleganckie ubrania

5 powodów, dla których mężczyzna powinien mieć eleganckie ubrania w swojej szafie

Wybór eleganckiego ubioru dla podkreślenia prestiżu i pozycji społecznej

Wymieniając powody, dla których mężczyzna powinien mieć eleganckie ubrania w swojej szafie, należy zacząć od podkreślenia prestiżu i pozycji społecznej. Osoby dobrze ubrane są lepiej postrzegane przez innych i choć nie potrzeba badań, aby to stwierdzić, pochyliło się nad tym zagadnieniem wielu socjologów. Określonego rodzaju odzież męska przeważnie wybierana jest ze względu na wygodę noszenia. Dobrze skrojony garnitur, może być jednak bardzo wygodny i nie krępować ruchów. Jest to niezbędne zarówno dla prawników, jak i biznesmenów, którzy cały dzień spędzają w pracy, a dress code wymaga od nich eleganckiego ubioru. W ten sposób mogą podkreślić prestiż swojego zawodu oraz pozycję społeczną.

 

Zwiększenie atrakcyjności w oczach kobiet

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, to stara zasada. Nawet najlepiej skrojone jeansy nie będą robiły takiego wrażenia na kobietach, jak dobrze skrojony garnitur. Czasem trudno znaleźć sklep z odzieżą męską, którego asortyment obejmowałby garnitury w różnych krojach, gdyż zwykle dominują marynarki taliowane oraz spodnie ze zwężanymi nogawkami. W takim wypadku mężczyzna, który nie ma nienagannej sylwetki kupuje cokolwiek, co na niego pasuje i efekt nie jest zbyt dobry. Czasem lepiej pojechać do większego sklepu, aby kupić garnitur skrojony na miarę. Znacznie zwiększy to samoocenę, a także atrakcyjność, w oczach kobiet.

 

Niektóre okazje zobowiązują

Są sytuacje, kiedy nie ma wyboru i trzeba ubrać się elegancko. Jeśli mężczyzna nie przepada za klasycznymi garniturami, na pewne okazje może się zdecydować na zestaw koordynowany, czyli marynarkę i spodnie kupowane osobno, w innych kolorach. Najbezpieczniejszym połączeniem są tutaj szarości i czernie, jednak odważniejsi mogą wybrać kontrastujące barwy. Oczywiście są formalne okazje kiedy trzeba zachować fason i ubrać się zgodnie z tradycją, jak np. wyjście do opery, gdzie raczej lepiej postawić na stonowaną kolorystykę. Elegancka odzież męska z dobrze zaopatrzonego sklepu nie musi być sztampowa i jedynie od okazji zależy, na co można sobie pozwolić.

Wyróżnienie się spośród tłumu pospolicie ubranych mężczyzn

Patrząc na ulice miast można zauważyć, że większość mężczyzn ubiera się w casualowe zestawy. Wygodne t-shirty i jeansy, do tego adidasy. Nie trzeba jednak ślepo podążać za modą widzianą na ulicach. Znalezienie własnego, eleganckiego stylu pozwoli wyróżnić się spośród tłumu pospolicie ubranych mężczyzn. Wielu znajduje złoty środek pomiędzy miejskim stylem i elegancją. Odzież męska musi być dobrze skrojona i wykonana z najlepszej jakości materiałów. Najlepiej jest łączyć, różniące się od siebie fakturą, np. kaszmirową marynarkę można połączyć z jeansami albo męskimi cygaretkami. Do tego klasyczne mokasyny i sztampowy styl zostaje skutecznie przełamany.

 

Ukrycie mankamentów figury

Nie tylko kobiety pragną ukryć mankamenty swojej figury, ale także dla mężczyzn jest to istotne. Sklep z elegancką odzieżą męską modini.pl oferuje szeroki wybór garniturów dla wszystkich typów męskich sylwetek. Dzięki temu lepiej niż w casualowym stroju można zamaskować wystający brzuch, masywne uda, wąskie ramiona i inne mankamenty męskiej figury, dla której ideałem jest sylwetka w kształcie litery T. Dodatkowe pagony w marynarce mogą poprawić znacząco wygląd, a prosta nogawka ukryje masywne nogi. Takie ukrywanie mankamentów jest trudniejsze, w przypadku ubrań noszonych na co dzień, dlatego warto zainwestować w te eleganckie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Oppo RX17 Pro – paw wśród smartfonów