To już dziś, za kilka godzin rozpocznie się 8 kolejka PKO Ekstraklasa. Na Łazienkowskiej 3 będziemy mogli zobaczyć spotkanie Legia Warszawa – Radomiak Radom.

Nie ma co ukrywać, obie drużyny mają o co walczyć. Legia obecnie zajmuje drugie miejsce mając 14 punktów, natomiast Radomiak ma ich 11. Dlatego też po dzisiejszym spotkaniu drużyna ze stolicy może być liderem tabeli, z kolei piłkarze z Radomia, gdyby wygrali na wyjeździe, mogliby wyprzedzić Legię. Będzie to więc na pewno ciekawe spotkanie. Tym bardziej, że Radomiak z pewnością jest “głodny wygranej” po ostatniej przegranej z Koroną Kielce i to przy swojej publiczności. Z kolei Legioniści zapewne będą chcieli utrzymać dobrą passę i znów zaliczyć zwycięstwo, które da im cenne trzy punkty.

8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Radomiak Radom
8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Radomiak Radom. Fot. Janusz Partyka.

8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Radomiak Radom. Legioniści faworytem spotkania

Typerzy jednoznacznie wskazują, że to Legia zdobędzie dziś trzy punkty. Z doświadczenia wiemy, że piłka nożna jest nieobliczalna i wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że wynik nie jest przesądzony. Tym bardziej, że dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć. Tak czy inaczej, analizując ostatnie zmagania obu tych drużyn… ciężko powiedzieć kto zwycięży. W styczniu bieżącego roku Legioniści pewnie pokonali Radomiak 4:0 podczas spotkania towarzyskiego. W ubiegłym roku drużyny rozegrały dwa mecze w Ekstraklasie i… to piłkarze z Radomia dwa razy tryumfowali.

8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Radomiak Radom
8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Radomiak Radom. Fot. Janusz Partyka.

Legia – Radomiak 02.09.2022 – gdzie oglądać?

Spotkanie na Łazienkowskiej 3 rozpocznie się o godzinie 20:30. Ci, którzy nie mogą dotrzeć na stadion, a chętnie zobaczą zmagania obu drużyn zapraszam przed telewizory. Mecz transmitować będzie Canal+ Sport.

8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Radomiak Radom
8 kolejka PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Radomiak Radom

Zdjęcia w artykule pochodzą z portalu Legia.com. Ich autorem jest Janusz Partyka. Fotki wykonano podczas ostatniego spotkania obu drużyn. Mowa o meczu towarzyskim rozegranym na początku bieżącego roku.