Amazon Prime to subskrypcja, która oferuje naprawdę wiele. Poza dostępem do serwisu wideo, dostajemy darmową i szybką wysyłkę ze sklepu, darmowe gry co miesiąc oraz subskrypcję w serwisie Twitch.tv. Niestety, jak wszystko na świecie, abonament Prime drożeje. Czy dotyczy to też Polski?

Abonament Amazon Prime będzie zdecydowanie droższy

Inflacja sprawia, że wszystko na świecie podrożało o kilka lub kilkadziesiąt procent. Zmiany w cenach nie omijają także serwisów i platform streamingowych. Amazon Prime ogłosił, że abonament za usługę podrożeje, jednak na razie w kilku państwach w Europie. Dotychczas dostęp do Prime Video, darmowych wysyłek i Prime Gaming można było nabyć za 49 złotych za rok. Ta kwota ulegnie podwyższeniu.

Przeczytaj także: Canal Plus przejęło pirackie domeny i reklamuje na nich swój serwis!

Abonament Amazon Prime w cenie 49 złotych rocznie to bardzo dobra oferta. Może Prime Video nie ma tak ogromnej biblioteki jak Netflix czy wybitnych tytułów, jak Disney+ czy HBO Max, jednak w tak niskiej cenie jest bardzo opłacalny. Do tego dostajemy co miesiąc darmowe gry w ramach Prime Gaming oraz darmową wysyłkę ze sklepów Amazona. Teraz ten abonament będzie zdecydowanie wyższy.

Amazon w Polsce amazon prime
Amazon Prime podnosi ceny w Europie. Co z Polską?

Drożej aż o 43 procent! Co z Polską?

Jak podaje Reuters, Amazon Prime mocno podrożeje. Podwyżka będzie obowiązywać od 15 września 2022 roku i nie będzie ona mała, ponieważ według wiadomości e-mail, jaką dostali subskrybenci z Wielkiej Brytanii, abonament zwiększy się z 79 do 96 funtów brytyjskich. W Hiszpanii i we Włoszech abonament będzie droższy o 39 proc. rocznie, a w Niemczech o 30 proc. We Francji podwyżka będzie rekordowa, ponieważ wyniesie aż 43 proc. – zamiast 49 euro Francuzi zapłacą 69,90 euro.

Okazuje się, że większość osób, które korzysta z Amazon Prime, posiada roczny abonament, a nie miesięczny. Amazon za wszelkie podwyżki ma obwiniać inflację oraz zwiększone koszta operacyjne. Na tę chwilę nie ma mowy o tym, że abonament Prime podrożeje także w Polsce. Nie można jednak wykluczać tego, że ten scenariusz również wkrótce dotknie naszego kraju.

Źródło: Reuters