79
Views

Arkadiusz Milik może się cieszyć, bo w końcu trafi do drużyny, o której marzył przez kilka ostatnich sezonów. Jak podaje Fabrizio Romano, Juventus dogadał się z Olympique Marsylia w sprawie transferu polskiego napastnika.

Arkadiusz Milik w Juventusie

Arkadiusz Milik od kilku sezonów był przymierzany do transferu do Starej Damy. Jeszcze kiedy był zawodnikiem Napoli, Juventus wielokrotnie pytał drużynę z Neapolu o dostępność polskiego napastnika. Jak czas pokazał, 28-latek nie trafił do Turynu, a na Lazurowe Wybrzeże.

Przeczytaj także: Łukasz Teodorczyk bez klubu. 31-latek wróci do Ekstraklasy?

Przygoda Milika w Olympique Marsylia nie trwała długo i nie była też wysłana różami. Polak co prawda w 38 oficjalnych spotkaniach w barwach francuskiego zespołu strzelił 16 goli, jednak nie mógł przekonać do siebie trenera. Teraz jednak wraca tam, gdzie grał najlepszą piłkę w swojej karierze- do Włoch.

Pozostały tylko testy medyczne. Polak piłkarzem Starej Damy!

Jak podaje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Arkadiusz Milik zostanie piłkarzem Starej Damy. Juventus dogadał się z Olympique Maryslia w sprawie transferu Polaka. Będzie to transfer na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupy.

Dziennikarz podaje, że kwota transakcji to około 10 milionów euro, gdzie jeden milion to cena wypożyczenia, jeden milion dodatków, a reszta za transfer definitywny – o ile drużyna z Turynu na takowy się zdecyduje. Arkadiusz Milik po przejściu testów medycznych oficjalnie zostanie piłkarzem Starej Damy! Dołączy on do innego Polaka we włoskim klubie, Wojciecha Szczęsnego!

arkadiusz milik juventus
Arkadiusz Milik w Juventusie! Polak wraca do Włoch!

Źródło i grafika: Twitter @FabrizioRomano

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.