BMW psuje iPhone 15! Masz to i to? Unikaj tego jak ognia!

Shell ma paliwo nowej generacji. Pasuje do Twojego auta? Shell ma paliwo nowej generacji. Pasuje do Twojego auta?
BMW psuje iPhone 15! Masz to i to? Unikaj tego jak ognia!

Nowe technologie potrafią być bardzo pomocne, ale też kłopotliwe. Okazuje się, że BMW psuje iPhone 15! Chodzi konkretnie o chip NFC, odpowiadający za bezprzewodową płatność, który ulega uszkodzeniu po tym, jak wykorzystamy bezprzewodową ładowarkę w samochodach niemieckiej marki.

BMW psuje iPhone 15! Nie ma na to rady!

Seria iPhone 15 mierzy się ze sporymi problemami. Model Pro nagrzewa się do ogromnych temperatur, a jego bateria pozostawia wiele do życzenia. Apple zapowiedziało już poprawki, które mają zaradzić tym problemom, ale teraz okazuje się, że istnieje kolejny kłopot – BMW psuje iPhone 15! 

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.; BMW psuje iPhone 15! Masz to i to? Współczujemy
BMW psuje iPhone 15! Masz to i to? Współczujemy

Przeczytaj także: Test Apple iPhone 15 Pro Max. Najlepszy smartfon na świecie?

Reklama

Płatność bezprzewodowa, jak i ładowanie bezprzewodowe jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, z którego korzystają miliony użytkowników na świecie. Okazuje się jednak, że właściciele samochodów bawarskiej marki muszą zrezygnować z ładowania bez kabli. Wielu użytkowników iPhone 15, którzy na co dzień jeżdżą BMW, zdradziło, że nie mogą płacić zbliżeniowo, a telefon po prostu przestaje działać i uruchamia się ponownie.

Ani płatności, ani wirtualnego kluczyka

Według użytkowników, którzy napotkali ten problem, BMW psuje iPhone 15. Z ich relacji wynika, że chip NFC po prostu przestaje działać po tym, jak telefon ładowany jest bezprzewodowo za pomocą ładowarki znajdującej się w samochodach niemieckiej marki. Klienci mówią o tym, jak telefon przechodzi w tryb odzyskiwania danych i wyświetla biały ekran. Po ponownym uruchomieniu urządzenia, chip NFC odpowiedzialny za obsługę Apple Pay i każdą inną funkcję NFC, przestaje działać.

Shell ma paliwo nowej generacji. Pasuje do Twojego auta?
BMW psuje iPhone 15! Masz to i to? Unikaj tego jak ognia!

Na ten moment nie ma rozwiązania tego problemu i wydaje się, że jest to wina komponentów mechanicznych, aniżeli oprogramowania. Użytkownicy mówią, że w aplikacji „Portfel” nie widać śladu po kartach dodanych przez Apple Pay. To jednak nie wszystko, ponieważ działać przestaje także cyfrowy kluczyk samochodu.

Jak Apple poradzi sobie z tym problemem? Tego jeszcze nie wiemy, ale jeśli posiadasz BMW i iPhone 15, to lepiej unikaj ładowania bezprzewodowego.

Źródło: Wccftech

Reklama