159
Views

W niedzielne popołudnie cała sportowa Polska po raz kolejny trzymała kciuki za Igę Świątek. Tegoroczna mistrzyni US Open za naszą południową granicą rozegrała finałowy mecz turnieju rangi WTA 500. I choć Polka w starciu z Barborą Krejcikovą była faworytką bukmacherów, to ostatecznie ręce w geście triumfu mogła podnieść reprezentantka gospodarzy. Całe spotkanie trwało trzy godziny z osiemnastominutowym okładem i stało na niebotycznym poziomie. Niestety, był to Bolesny finał Igi Świątek.

Bolesny finał Igi Świątek. Kosmiczny mecz w Ostrawie! (WIDEO)
Bolesny finał Igi Świątek. Kosmiczny mecz w Ostrawie!

Bolesny finał Igi Świątek. Kosmiczny mecz w Ostrawie!

W tym pojedynku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Świątek prowadziła w partii otwarcia aż 5:1, ale później nieoczekiwanie roztrwoniła gigantyczną przewagę, by od stanu 5:5 wygrać decydujące dwa gemy. W kolejnym secie Czeszka wygrywała 3:1, ale wtedy do głosu doszła raszynianka, która nie potrafiła jednak postawić przysłowiowej kropki nad i. Przegrała wyraźnie tie break, a w trzeciej odsłonie meczu uległa 3:6, choć udało jej się obronić aż pięć piłek meczowych.

Bolesny finał Igi Świątek. Kosmiczny mecz w Ostrawie!

Iga na swój następny mistrzowski tytuł w głównym cyklu będzie musiała jeszcze poczekać. Polka dzięki finałowi w Ostrawie umocniła się na fotelu liderki światowego rankingu, a szansę na zdobycie kolejnych punktów do tej klasyfikacji dostanie już w tym tygodniu podczas bardzo mocno obsadzonego turnieju w San Diego.

Warto odnotować, że swój dziewięćdziesiąty tytuł do kolekcji wywalczył Novak Djoković. Serb nie miał sobie równych podczas turnieju w Astanie, gdzie rywalizował Hubert Hurkacz. Tenisista z Bałkanów ograł pogromcę wrocławianina 6:3, 6:4. Inna wiadomość ze światowego tenisa dotarła z Hiszpanii – świeżo upieczonym tatą został bowiem Rafael Nadal.

Autor tekstu: Maciej Mikołajczyk

Iga Świątek wygrywa w Rzymie! 32 zwycięstwo w tym sezonie!
Bolesny finał Igi Świątek. Kosmiczny mecz w Ostrawie!

Źródło zdjęć: profil Igi Świątek na Facebooku https://www.facebook.com/swiatekiga. Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.