Burger King zamyka lokale w Polsce? Firma rozwiązała umowę z AmRest

Burger King Europe zdecydował się nie rozwijać swojej marki w pięciu europejskich krajach. Mowa o Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii oraz Słowacji. Przedsiębiorstwo AmRest zajmuje się franczyzą takich marek jak KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King. Niestety, amerykańska firma rozwiązała wczoraj umowę z operatorem.

Fanów sieci restauracji szybkiej obsługi typu fast food uspokajam. AmRest nie planuje likwidacji obecnie działających restauracji. Każdy z 93 lokali będzie działał zgodnie z podpisaną umową franczyzową. Nie wiadomo czy jeśli ta wygaśnie, restauracja zostanie zlikwidowana. Warto dodać, że aż 45 z 93 zlokalizowanych jest w Polsce.

Burger King rozwiązuje umowę z AmRest

Przedstawiciele firmy AmRest uspokajają inwestorów. Zakończenie umowy z popularną siecią fast foodów nie będzie miała wpływu zarówno na przychody, jak i zyski przedsiębiorstwa. Najwidoczniej inwestorzy dobrze przyjęli zapewnienia władz AmRest, ponieważ notowania akcji na warszawskiej giełdzie nie spadły. Warto również przypomnieć, ze firma jest jednym z największych notowanych operatorów restauracji w całej Europie. Przedsiębiorstwo zarządza wieloma znanymi markami w dwudziestu pięciu europejskich krajach.

Burger King działa w Polsce od trzydziestu lat. Pierwszy lokal powstał w Warszawie w 1992 roku. Firma działała do 2001 roku, kiedy zdecydowano się wycofać z naszego kraju. Po sześciu latach, a konkretnie w 2007 roku, popularna sieć restauracji wróciła do Polski. Warto również wspomnieć, że ta założona w Miami na Florydzie firma słynie głównie, jak sama nazwa mówi, z burgerów. Jednym z najpopularniejszych jest Whooper.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii biznes.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj