CD Projekt RED zatrudnia modderów do pracy przy Cyberpunk 2077

CD Projekt RED nie tak wyobrażał sobie samą premierę Cyberpunk 2077, jak i czas, który od niej minął. Gra zadebiutowała 17 września 2020 roku i od tamtego czasu przysparza sporo problemów wydawcy. Okazuje się, że CDPR zatrudnił modderów, którzy mają wspierać zespół podczas prac przy grze.

Ekipa moderów zatrudniona przez CDPR do pracy nad Cyberpunk 2077

Mody to nieodłączna cześć każdej gry, która pozwala na modyfikację rozgrywki. Osoby odpowiedzialne za tworzenie modów mają duże pojęcie na temat tytuły, do którego tworzą modyfikację. Jedną z takich grup są twórcy oprogramowania Wolvenkit, za pomocą którego możliwe jest tworzenie modów do Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077. Grupa została właśnie zatrudniona przez CD Projekt RED i będzie odpowiedzialna za oficjalne wsparcie dla modów do CP2077 i ulepszenie zaplecza gry.

W skład ekipy wchodzą osoby o pseudonimach Traderain, Nightmare, Blumster, rfuzzo i trzech innych moderów. Członkowie będą od teraz znani pod nazwą Yigsoft, której założycielami jest dwóch pierwszych członków ekipy. Nowi pracownicy CDPR mają sprawić, że Cyberpunk 2077 wejdzie na zupełnie nowy poziom i będzie jeszcze przyjemniejszy do grania.

Technologiczne podsumowanie roku 2020 cyberpunk 2077
CD Projekt RED zatrudnia modderów do pracy przy Cyberpunk 2077

Moderzy pracują już nad inną grą CDPR

Ekipa Yigsoft nie będzie pierwszą, która rozpocznie pracę nad grą od polskiego studia. CD Projekt RED zatrudniło bowiem modderów do pracy nad wersją Wiedźmina 3, która ma trafić na nową generację konsol. Użytkownik od pseudonimie Hulk Hogan odpowiedzialny jest m.in. za stworzenie świetnie prezentującego się moda graficznego HD Reworked do trzeciej odsłony przygód Geralta.

Przeczytaj także: Cyberpunk 2077. Co z tym multiplayerem?

CD Projekt RED zatrudniając modderów do pracy nad Cyberpunk 2077 czy Wiedźminem 3 obrało zupełnie inną strategię niż niejeden wydawca. Zamiast walczyć z moderami, którzy modyfikują ich grę, polskie studio mocno ich wspiera, dając im pracę. Niemniej jednak, taki ruch może sugerować, że CDPR nie zbyt dobrze radzi sobie z naprawą i rozwijaniem swojej najnowszej gry. Przez to też potrzebna im jest pomoc z zewnątrz.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj