ciepłe kraje w październiku
ciepłe kraje w październiku

Ciepłe kraje w październiku – 9 kierunków!

Ciepłe kraje w październiku – dlaczego warto?

Klienci biur podróży, którzy decydują się na wyjazd na wakacje w październiku, często wskazują, że chcą w ten sposób przedłużyć sobie lato. Wycieczka do egzotycznych krajów daje pewność dobrej pogody, rzadko spotykanej w tym czasie Europie. To również szansa na poszerzenie horyzontów i spotkanie z zupełnie inną kulturą. Sprawdźmy, które ciepłe kraje w październiku będą strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o wakacyjną podróż.

Ale nie tylko dlatego wyjazd do ciepłych krajów w październiku może okazać się świetnym pomysłem. Wybór tego terminu pozwala też przyoszczędzić na wakacyjnych wydatkach. W październiku, czyli poza ścisłym sezonem wakacyjnym, spadają ceny noclegów. Kurorty nie są już tak zapełnione, dlatego wybór hoteli jest znacznie większy. Decydując się na wakacje w październiku możemy zaoszczędzić nawet 500 zł od osoby.

Dlatego też wyjazd na wakacje w październiku przypasuje również osobom, które nie przepadają za tłumami. Poza sezonem plaże w kurortach nie są już tak zatłoczone. Nie trzeba się też martwić o długie kolejki do muzeów i innych turystycznych atrakcji.

Poza sezonem urlopowym z reguły tańszy jest także transport – wobec mniejszego zainteresowania, linie lotnicze kuszą podróżnych niższymi cenami biletów.

 

Wakacje w październiku – gdzie jest ciepło?

Gdzie jechać w październiku, żeby było ciepło? Jeśli ktoś nie przepada za dalekimi podróżami, może wybrać południe Europy. Ale gwarancję dobrej pogody jesienią zapewniają kraje egzotyczne, położone nad oceanem lub na małych oceanicznych archipelagach.

Gdzie więc spędzić wakacje w październiku, żeby było naprawdę ciepło? Jedną ze sprawdzonych wakacyjnych destynacji jest Meksyk. W październiku zaczyna się tam pora sucha, a kurorty na półwyspie Jukatan zaczynają działać na pełnych obrotach. W głębi kraju ciepło jest cały rok.

Gdzie jeszcze w październik jest ciepły? Innym, coraz popularniejszym kierunkiem, jest Azja Południowo-Wschodnia, a w szczególności Tajlandia. Turystów urzekają tam piaszczyste plaże z lazurową wodą oraz barwna stolica kraju – Bangkok. 

Gdzie w październiku na wakacje

Wczasy w październiku to dobra okazja, by zwiedzić kraje odległe od Polski czy Europy, gdzie dobra pogoda utrzymuje się przez cały rok. Taki trop może zaprowadzić za Ocean Atlantycki, do krajów Ameryki Południowej. W Argentynie zwiedzać warto malownicze miasto Buenos Aires, wylegiwać się na plażach, czy wędrować po rozległej i różnorodnej Patagonii. Wizyta w Boliwii czy Peru to z kolei wycieczka do kraju tajemniczych Inków, których tajemnicze rysunki na ziemi w Nazca w całej krasie podziwiać można tylko z lotu ptaka.

Urlop w październiku może być też okazją do wylotu na odległą Sri Lankę. Oprócz niebiańskich plaż i unikalnej kultury, w kraju tym można zobaczyć fabryki herbaty – Sri Lanka jest jednym z największych jej producentów na świecie.

A temu, kto ceni sobie słodkie lenistwo i wylegiwanie na plażach w otoczeniu bezkresnego oceanu, przypadną do gustu takie wyspiarskie kraje jak Mauritius, Seszele czy Malediwy.

Wczasy w październiku warto spędzić w miejscach, gdzie jest naprawdę ciepło. Dzięki temu, że ceny są niższe, można wtedy pozwolić sobie na dalszą podróż do egzotycznych krajów, gdzie poza świetną pogodą i rajskimi plażami, zobaczyć można odmienne kultury i obyczaje.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: Jenny Sturm

Materiał zewnętrzny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Po sezonie rewolucja w Lechu?