Każdy chce, aby jego głośniki oferowały wysoką jakość dźwięku. Świetne brzmienie jest podstawą podczas oglądania filmów, grania w gry komputerowe i oczywiście podczas słuchania muzyki. Głośniki Creative Gigaworks T40 Series II to zestaw kolumn komputerowych, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również potrafią zaskoczyć jakością dźwięku. Oto moja opinia na temat zestawu 2.0 od Creative. 

Prosty, ale świetny design przyciąga wzrok

Głośniki Creative GigaWorks T40 Series II to dwukolumnowy zestaw stereo. Konstrukcja głośników, jak i sam design może się podobać. Obudowa kolumn jest czarna, a front jest wykonany z błyszczącego plastiku. Pozostała część obudowy ma matową powierzchnię. Na obu kolumnach możemy zamontować siatkę, co dla niektórych będzie dobrą wiadomością, ponieważ błyszcząca powierzchnia głośników bardzo lubi zbierać kurz. 

Głośniki T40 Series II są wysokie i wąskie, dlatego też nie zajmują dużej ilości miejsca. Ich wymiary to 313 x 88 x 143 mm (wys. x szer. x gł). 

Prawy głośnik jest tym, na którym znajdziemy wszystkie pokrętła. Tutaj umieszczono pokrętło do regulacji poziomu basu, trebli oraz głośności. To ostatnie podświetlane jest niebieską diodą. Pokrętło do głośności jest również tym, które wyłącza i włącza zestaw głośników GigaWorks T40 Series II. Z tyłu prawej kolumny znajdziemy wszelkie wejścia i gniazda. Umieszczono tutaj gniazdo zasilania, gniazdo podłączenia lewego głośnika, a także wejście/wyjście audio jack 3,5 mm. 

U góry obu głośników znajdziemy otwory systemu Creative BasXPort, czyli systemu odpowiedzialnego za generowanie dynamicznych basów. Obie kolumny posiadają podstawki, które z łatwością możemy odkręcić. Wyposażone zostały one w cztery gumy antypoślizgowe.

Uniwersalność dźwięku to największa zaleta Creative GigaWorks T40 Series II

Jeśli chodzi o jakość dźwięku w głośnikach komputerowych Creative GigaWorks T40 Series II to odpowiada za nią zestaw dwóch przetworników tonów średnich, których membrana została wykonana z włókna szklanego oraz przetwornik tonów wysokich z tekstylną membraną. Jako, że głośniki nie zostały wyposażone w przetwornik niskotonowy, producent zdecydował się na technologię basową Creative BasXPort, która znana jest z innych urządzeń Creative. 

Dźwięk wydobywający się z głośników GigaWorks T40 Series II brzmi naturalnie i jest przede wszystkim czysty. Przy maksymalnej głośności nie doświadczymy żadnych przesterów czy trzeszczenia. Jedynie do czego można się przyczepić to bas, który w momencie, gdy zbyt mocno go podkręcimy zaczyna nieprzyjemnie buczeć. GigaWorks T40 Series II to zestaw 2.0, który świetnie radzi sobie przy oglądaniu filmów czy graniu w gry komputerowe. Dialogi zarówno w filmach i w grach, oraz wszystkie efekty są bardzo dobrze słyszalne. 

Słuchając muzyki na głośnikach GigaWorks T40 Series II musimy być świadomi tego, że zestaw ten nie będzie nam w stanie zaoferować głębokiego basu. Jeśli lubimy “dudnienie” lepszym wyborem będzie zestaw 2.1 z subwooferem. Niemniej jednak muzyka brzmi bardzo dobrze. Z pewnością można pochwalić Creative GigaWorks T40 Series II za wysokie tony, które brzmią tutaj świetnie i szeroki środek. Głośniki sprawdzają się bardzo dobrze w każdym gatunku muzycznym.