81
Views

Ceny paliw są teraz na ustach wszystkich, a to niestety ze względu na wysokie ceny. Najnowsze rokowania nie są zbyt dobre dla posiadaczy samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Okazuje się, że diesel może nie być dostępny w okresie zimowym. Paliwa może po prostu zabraknąć.

Musimy przygotować się na kryzys paliwowy

Wojna rosyjsko-ukraińska sprawiła, że ceny paliw mocno poszybowały do góry, a wkrótce z ich dostępnością może być naprawdę ciężko. Olej napędowy, czyli popularny diesel, może przysporzyć właścicielom samochodów z silnikiem wysokoprężnymi wiele problemów, ponieważ w ziemie może go po prostu zabraknąć.

Przeczytaj także: Uwaga! Ceny paliw znowu ulegną zmianie! Sprawdź, ile zapłacimy w tym tygodniu!

Diesla może zabraknąć w Północno-Zachodniej Europie, czyli paliwa, którego używa się nie tylko w samochodach z silnikiem wysokoprężnym, ale również w różnych odłamach gospodarki. Takie informacje podał raport Wood’a McKenzie’go cytowany w serwisie Bloomberg.

ceny paliw diesel
Diesel nie będzie dostępny w zimie? Paliwa może zabraknąć!

Diesel jest na wyczerpaniu. Paliwa zabraknie?

Przewidywania dotyczące paliwa diesel nie są zbyt dobre. McKenzie raportuje, że w listopadzie poziom zapasów oleju napędowego spadnie do poziomu z 2011 roku. To wiąże się bezpośrednio z kryzysem paliwowym, większość magazynów notuje niskie poziomy tego paliwa, a w przypadku w centrum handlu ropą naftową Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia notuje się najniższy stan od 2008 roku.

Może być jeszcze gorzej, ponieważ z powodu sankcji nałożonych na Rosję, wraz z nadejściem nowego roku w życie wejdzie zakaz transportu rosyjskiej ropy drogą morską. Ewidentnie czekają nas naprawdę trudne miesiące!

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.