87
Views

Ceny paliw zmieniają się jak w kalejdoskopie. Obecnie idą one w dół i cieszy to wszystkich polskich kierowców. Jak będą prezentować się one w tym tygodniu? Czy będzie lepiej? Portal e-petrol.pl wydał najnowszy raport. Ile zapłacimy za diesela, benzynę i LPG?

Idzie zdecydowanie lepszy okres?

Portal e-petrol.pl wystosował najnowszy komentarz, w którym przewiduje, jak będą prezentowały się ceny paliw w tym tygodniu. Magdalena Robak, analityk serwisu przyznaje, że tegoroczne wyjazdy na wakacje z pewnością nie są tanie, jednak podkreśla, że początek sierpnia będzie dla polskich kierowców zdecydowanie przyjemniejszy.

Przeczytaj także: Kierowco! Wystarczy głupi błąd, a zapłacisz aż 600 zł mandatu!

Przede wszystkim benzyna Pb 95 oraz olej napędowy wyraźnie potaniała, co jest bardzo dobrą informacją dla wszystkich, którzy w tym tygodniu planują wyruszyć na długo wyczekiwany urlop. Benzyna staniała o 13 groszy, natomiast diesel o 12 groszy. Przeciętna cena tego pierwszego to 7,19 zł/l, natomiast tego drugiego to 7,45 zł/litr. Tendencja spadkowa utrzymuje się również w przypadku LPG. Ceny paliwa spadły o 4 grosze i dziś średnia cena detaliczna tej substancji napędowej wynosi 3,31 zł/litr.

Ceny paliw w okresie od 8 do 14 sierpnia. Czego się spodziewać?

Magdalena Robak zdradza, że w tym tygodniu cena ropy naftowej na giełdzie w Londynie spadła. Baryłka tej substancji kosztowała nawet 94 dolary. Niższe koszta spowodowane są obawą przez globalną recesją o słabe dane ekonomiczne z europejskich i azjatyckich gospodarek. Na plus podziałał także raport Amerykańskiego Departamentu Energii dotyczący zapasów ropy i paliwa w magazynach za oceanem.

ceny paliw
Uwaga! Ceny paliw znowu ulegną zmianie! Sprawdź, ile zapłacimy w tym tygodniu!

Pomimo wakacyjnego okresu zapasy ropy oraz benzyny wzrosły, co jest bardzo dobrą informacją, zauważa analityk portalu e-petrol.pl. Tak więc w tym tygodniu ceny benzyny mogą spaść do poziomu, którego dawno nie widzieliśmy – poniżej 7 złotych na litrze. Benzyna może stanieć nawet o 20 groszy. W przypadku oleju napędowego nie będzie tak dobrze, jednak stabilizacja obecnych cen również jest bardzo pozytywną wiadomością. Prognozy przewidują, że ceny paliw LPG spadną o ok. 4-5 groszy na litrze.

Dane portalu e-petrol.pl sugerują, że w okresie od 8 do 14 sierpnia cena benzyny będzie oscylować w okolicach 6,84-7,03 zł/l. Ta lepsza, Pb98 będzie kosztowała w pułapie 7,69-7,89 zł/l. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie i będą kosztować  7,29-7,44 zł/l. Z kolei za litr LPG będzie trzeba zapłacić w przedziale od 3,25 do 3,33 zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.