Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?

Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję. Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Sprawdź jak je dostać.

Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?
Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przyznaniu czternastej emerytury 8 milionom ludzi w Polsce. Pieniądze trafią nie tylko do emerytów. Świadczenia będą wypłacane jednym przelewem lub przekazem pocztowym.

Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Kto je otrzyma?

Jak wcześniej jest wspomniane pieniądze należą się nie tylko emerytom. Poniżej lista osób kwalifikujących się do otrzymania „czternastki”. Wymienia się osoby pobierające:

  • rodzicielskie świadczenia uzupełniające
  • emerytury pomostowe
  • zasiłki przedemerytalne
  • nauczycielskie świadczenia kompensacyjne
  • renty inwalidzkie
  • świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

„Czternastka” będzie wynosić 1338,44zł. Świadczenie jest zwolnione z podatku dochodowego, a pobrana zostanie jedynie składka zdrowotna, więc „na rękę” otrzymamy 1217,98zł. Należy pamiętać, że należy być emerytem lub rencistą na dzień 24 sierpnia 2022 roku i nie przekroczyć progu dochodowego, który w tym roku wynosi 4188,44zł brutto. Jeśli termin wypłaty świadczenia wypada przed 25 dniem miesiąca to czternastka będzie wypłacana kolejno: 1,5,6,9,15 oraz 20 września. Minimalna kwota czternastki to 50zł, jeżeli kwota ta okaże się niższa to świadczenie nie zostanie wypłacone.

Źródło: o2

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.