84
Views

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję. Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Sprawdź jak je dostać.

Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?
Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Jak je uzyskać?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przyznaniu czternastej emerytury 8 milionom ludzi w Polsce. Pieniądze trafią nie tylko do emerytów. Świadczenia będą wypłacane jednym przelewem lub przekazem pocztowym.

Dodatkowe pieniądze dla 9 mln Polaków. Kto je otrzyma?

Jak wcześniej jest wspomniane pieniądze należą się nie tylko emerytom. Poniżej lista osób kwalifikujących się do otrzymania “czternastki”. Wymienia się osoby pobierające:

  • rodzicielskie świadczenia uzupełniające
  • emerytury pomostowe
  • zasiłki przedemerytalne
  • nauczycielskie świadczenia kompensacyjne
  • renty inwalidzkie
  • świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

“Czternastka” będzie wynosić 1338,44zł. Świadczenie jest zwolnione z podatku dochodowego, a pobrana zostanie jedynie składka zdrowotna, więc “na rękę” otrzymamy 1217,98zł. Należy pamiętać, że należy być emerytem lub rencistą na dzień 24 sierpnia 2022 roku i nie przekroczyć progu dochodowego, który w tym roku wynosi 4188,44zł brutto. Jeśli termin wypłaty świadczenia wypada przed 25 dniem miesiąca to czternastka będzie wypłacana kolejno: 1,5,6,9,15 oraz 20 września. Minimalna kwota czternastki to 50zł, jeżeli kwota ta okaże się niższa to świadczenie nie zostanie wypłacone.

Źródło: o2

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.