Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta? Jak złożyć wniosek?

A jednak! Rząd zapowiedział, że pojawi się dopłata 500 zł do LPG. To pakiet pomocowy. Kto z niego skorzysta? Jak złożyć wniosek?

Oczywiście domyślam się, że zaciekawiłem Was tym tematem. Tym bardziej, że gaz jest bardzo drogi i wcale nie widać zmian, na korzyść kupujących. Dzisiejszy artykuł dotyczy jednak nie osób, które posiadają samochody z LPG, a właścicieli gospodarstw domowych, którzy wykorzystują ten rodzaj paliwa do ogrzewania swoich domów.

Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta? Jak złożyć wniosek?
Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta? Jak złożyć wniosek?

Oburzenie obywateli sprawiło, że rząd wprowadza rozszerzony pakiet pomocowy?

Cały kraj żyje dofinansowaniem do węgla, które, jak się okazało, można wykorzystać… dowolnie. Mowa o 3000 zł. Co ciekawe, wiele osób zaczęło szybko zmieniać deklaracje CEEB. No cóż, najwidoczniej nasz rząd „ma za dużo pieniędzy”, bowiem planuje rozszerzyć wspomniany pakiet pomocy. Krótko mówiąc, na dopłaty mogą liczyć zarówno ci, którzy ogrzewają dom węglem, jak i olejem opałowym, drewnem, pelletem i LPG. O jakich kwotach mowa?

Reklama

Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta? Jak złożyć wniosek?

Kwoty są różne i wszystko zależy od tego, czego używamy do ogrzewania domu. Jak już wiadomo, ci, którzy korzystają z węgla, otrzymają 3000 zł. Podobnie wypadają osoby wykorzystujące pellet. Oni również mogą liczyć na taką samą kwotę. Z kolei posiadacze domów ogrzewanych olejem opałowym dostaną 2000 zł. Jeśli korzystamy z drewna, dostaniemy 1000 zł. Na końcu, z najniższą kwotą, mamy osoby wykorzystujące LPG. Oni mogą liczyć na 500 zł. Nie jestem pewny czy ci wszyscy, którzy cieszą się z takich dopłat wiedzą, skąd biorą się te pieniądze.

Szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie rządu.

Reklama