92
Views

Skakanie na linach to nie tylko bungee

Skoki z dużych wysokości na linie to jedna z popularnych ekstremalnych rozrywek. Pozwala poczuć adrenalinę, zobaczyć świat z lotu ptaka, przełamać lęk wysokości i zrealizować marzenia o lataniu. Skoki na bungee, czyli elastycznej linie przytwierdzonej do uprzęży, którą zakłada skaczący, można oddawać zarówno z obiektów stałych, np. wież, mostów, skał, jak i z helikopterów. Skoki ze statycznych obiektów można oddawać także w technice Dream Jump. Technika ta wykorzystuje system lin, który pozwala na maksymalne zwiększenie czasu swobodnego spadania, czyli najprzyjemniejszej części skoku. Swobodne spadanie przy Dream Jump trwa dłużej niż przy skoku na bungee z obiektu o podobnej wysokości. Skok ze znajdującej się w Głogowie pod Wrocławiem wieży o wysokości 222 m pozwala na swobodne spadanie przez 8 sekund. Osoby, które odważyły się na skok, zapewniają, że w tym czasie doświadczyły więcej ekstremalnych emocji (od przerażenia po euforię) niż w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu lat swojego życia.

Czy skoki na linie są bezpieczne

Korzystanie z usług doświadczonych instruktorów oraz wybieranie do skoków sprawdzonych obiektów pozwala zminimalizować niebezpieczeństwo wypadku. Bardzo istotne jest dokładne wykonywanie poleceń instruktora i dzielenie się z nim wszelkimi obawami. Osoby, które cierpią na silny lęk wysokości, powinny poinformować o nim instruktora i umówić się, czy chcą skoczyć same, czy wolą, żeby instruktor im w tym pomógł.

Przeciwwskazaniem do skoków zarówno na bungee, jak i Dream Jump są poważne problemy z układem krążenia i przebyte zawał lub udar.

Kategoria artykułu
Sport
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.