Ford Mustang nie jako auto lecz jako… zegarek

Fani motoryzacji powinni zainteresować się pomysłem Christiana Mygh i Jonathana Kamstrumpa. Stworzyli unikatowy zegarek, pieczołowicie wykonany z użyciem komponentów, które wcześniej wykorzystane były jako elementy modelu kultowego auta jakim jest Ford Mustang. Autorzy projektu wspólnie szukają samochodów na całym świecie, a każdy ze znalezionych modeli może zostać przekształcony w setki unikatowych zegarków, kosztujących od 1,495 USD.

REC Watches, mający swoją siedzibę w Danii stworzy nawet zupełnie nowy zegarek z części ofiarowanych przez klientów, tak jak ma to miejsce w przypadku mistrza świata w driftingu Vaughna Gittina Jr., który nosi zegarek składający się m.in. z karbonowej koperty, na którą materiał wzięto z jego 700-konnego Forda Mustanga RTR, którym startował w World Drift Series.

Ford Mustang dostanie drugie życie? Tak, ale już nie jako samochód!

Każdy zegarek ma swoją historię

Aby mieć pewność, że te historie będą miały swój dalszy ciąg, REC Watches starannie śledzi losy każdego pojazdu. Między innymi rozmawiając z poprzednimi właścicielami, zbierając dane i obrazy z poprzednich wcieleń samochodu. To wszystko by następnie umieścić je w specjalnie przygotowanym filmie.

Każdy gotowy projekt zawiera numer identyfikacyjny pojazdu VIN, rok produkcji i klasyczne elementy stylistyczne Mustanga. Wskaźnik naładowania zaprojektowano tak, by wyglądał jak wskaźnik poziomu paliwa. Pokazuje pozostały czas pracy akumulatora, a wskazówki, datownik i indeksy swym stylem nawiązują do projektu tablicy przyrządów.

Ford Mustang dostanie drugie życie? Tak, ale już nie jako samochód!

Biały kruk

Podczas jednej z podróży do Szwecji zespół trafił na białego kruka, rzadki model Raven Black z 1966 roku, który stał się podstawą limitowanej serii 250 zegarków P51-04. Nazwany na cześć samolotu myśliwskiego z czasów II Wojny Światowej i wprowadzony na rynek w 1964 roku Mustang. Dzięki radykalnemu i drapieżnemu stylowi szybko stał się kwintesencją klasy. Jego status gwiazdy został ugruntowany przez główną rolę w filmie akcji „Bullitt” z 1968 r. ze Stevem McQueenem, a także szereg piosenek i filmów związanych z tym kultowym samochodem.

Ford Mustang dostanie drugie życie? Tak, ale już nie jako samochód!