116
Views

Walka tych dwóch brytyjskich pięściarzy to coś na co czeka bokserski świat od lat. Pojedynek Fury vs Joshua ma szansę odbyć się jeszcze w tym roku!

Fury vs Joshua – obóz Anthonego zgodził się na walkę

Ten pojedynek, o który domagają się kibice, mógłby wyłonić najlepszego boksera wagi ciężkiej w Wielkiej Brytanii. Jak się okazało potencjalna walka jest bliżej niż każdemu mogłoby się wydawać. AJ po dwóch przegranych z rzędu z rąk Usyka chciałby jak najszybciej “zrehabilitować się” i pokazać z dobrej strony. Joshua w zeszłym roku został pozbawiony wszystkich pasów mistrzowskich tj. WBO, IBF i WBA na rzecz Oleksandra Usyka. W pięciu ostatnich pojedynkach tylko dwukrotnie odnosił zwycięstwo.

Tyson Fury umocnił się na tronie niepokonanego mistrza wagi ciężkiej. Po spektakularnej trylogii z Wilderem, Król Cyganów znokautował Dilliana Whyte`a, który był pierwszym pretendentem do tytułu WBC. Po ostatniej walce zapowiedział swoją emeryturę, jednak coraz głośniej mówi się o chęci powrotu do ringu na walkę z Oleksandrem Usykiem.

Walka Fury vs Joshua jest planowana na 3 grudnia 2022 roku. Jednym z problemów organizacyjnych może być fakt, że na ten dzień wypada mecz 1/8 finału Mundialu, a w nim potencjalnie może zagrać reprezentacja Anglii, jeśli wyjdzie z grupy na drugim miejscu.

Kontrakt na walkę nie został jeszcze podpisany, jednak ostatnie słowo należy do mistrza WBC, Tysona Furego. Ten wyraził już chęć walki, a nawet negocjował warunki wynagrodzenia oraz ewentualnego rewanżu na wypadek porażki.

Źródło zdjęć: news.sky.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.