137
Views

A więc jednak, fuzja ORLEN- LOTOS została sfinalizowana. Polskie przedsiębiorstwo chwali się, ze dzięki temu zwiększą się nakłady na inwestycje, a także przyspieszy się realizacja najbardziej dochodowych projektów. Nie do końca jestem przekonany. Nic w tym dobrego, jeśli ktoś ma monopol na jakąkolwiek usługę.

Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?
Fuzja ORLEN – LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?

Fuzja ORLEN – LOTOS sfinalizowana

Tworzymy historię. Dzisiaj połączyliśmy PKN ORLEN i Grupę LOTOS. To finał transakcji, o której wielu myślało i mówiło, nikt nie rozpoczął, a nam udało się ją skutecznie przeprowadzić. Nie spoczywamy na laurach. Już działamy, aby zidentyfikowane synergie przełożyć jak najszybciej na konkretne korzyści dla firm, ich Akcjonariuszy i Klientów. Od początku to był nasz priorytet, co wyraźnie podkreślaliśmy. Od czterech lat mocno inwestujemy i dalej będziemy wzmacniać obszary, które będą przynosić zyski w przyszłości.

To wokół najbardziej wartościowych segmentów zorganizujemy działalność nowego, silnego biznesowo koncernu wykorzystując kompetencje i zasoby PKN ORLEN, Grupy LOTOS, a w niedalekiej przyszłości również PGNiG. W efekcie znacząco zwiększymy odporność nowego koncernu w trudnym i wyjątkowo zmiennym otoczeniu. A to umożliwi zapewnienie Polsce i Polakom stabilnych i niezawodnych źródeł energii – zarówno w transporcie, jak i w przemyśle – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?
Fuzja ORLEN – LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?

Monopol to nic dobrego

Wszyscy dobrze wiemy, że niezależnie od sektora, monopolista może decydować o cenach i tak naprawdę nikt mu nic nie zrobi, bowiem klienci nie będą mieli wyboru. Wystarczy popatrzeć na ceny paliw, a przy okazji chwalenie się prezesa PKN Orlen rekordowymi zyskami spółki.

Twór, jaki powstaje na naszych oczach może być z jednej strony czymś dobrym – dużą, polską firmą. Z drugiej jednak, skoro ORLEN wchłonął LOTOS, a już niebawem dotyczyć to będzie również PGNiG, powstanie wielkie, państwowe przedsiębiorstwo, które za sprawą dużych obrotów i zysków będzie mogło wykupować inne podmioty. Daleko szukać nie musimy. ORLEN kupił już Polska Press, które powoli staje się wydawnictwem partyjnym. Być może się mylę. Oby.

Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?
Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Co to oznacza dla nas?

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.