Site icon MenWorld.pl

Huawei MateStation S – pierwszy komputer PC producenta już w Europie

Huawei to marka, która kojarzy nam się przede wszystkim ze smartfonami. Nic bardziej mylnego, ponieważ Huawei w swojej ofercie posiada także laptopy czy tablety. Oferta produktów właśnie się poszerzyła, ponieważ na rynek europejski wszedł stacjonarny komputer Huawei MateStation S.

Chiński producent otwiera sobie zupełnie nowe drzwi

Huawei to marka, która w ostatnim czasie nie przeżywała dobrego okresu. Jego urządzenia zostały zbanowane w Stanach Zjednoczonych, ponieważ rząd USA uważał, że nielegalnie przejmują one dane użytkowników. Huawei’a osądzono również o szpiegowanie dla chińskiego rządu. Proces ten sprawił, że smartfony z Państwa Środka przestały być wspierane przez m.in. usługi Google. To jednak nie zwolniło chińskiego giganta. Nie tylko stworzył własną wersję systemu opartego na Google Android, ale otworzył również swój sklep z aplikacjami.

Teraz Huawei bierze się za rynek komputerów stacjonarnych. Plany o wypuszczeniu PC-ta przez chińskiego producenta powstały kilka miesięcy temu. Już w listopadzie ubiegłego roku, na rodzimy rynek, wypuszczono model Huawei MateStation B515. Teraz okazuje się, że do Europy trafi Huawei MateStation S. Post o premierze komputera stacjonarnego trafił na Twittera za pośrednictwem oficjalnego konta Huawei Mobile.

Huawei MateStation S komputerem do domu i biura

Komputer stacjonarny Huawei MateStation S to komputer, który idealnie sprawdzi się w domowym zaciszu czy w biurze. Nie będzie on jednak przystosowany do grania. Niewielka obudowa została nieco przeprojektowana względem wersji na rynek azjatycki. W środku skrzynki znajdziemy procesor AMD Ryzen 5 4600G, który wspierany będzie przez 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Producent nie przewidział jednak możliwości instalacji dedykowanej karty graficznej w Huawei MateStation S.

Huawei MateStation S
Huawei MateStation S to komputer przeznaczony do użytku domowego lub biurowego.

Jak z portami? Do dyspozycji użytkownika przekazany zostanie port USB typu C, typu A, HDMI, VGA, złącza jack 3,5 mm oraz dwa złącza RJ-45. Nie zabraknie też wbudowanego modułu Wi-Fi i Bluetooth. O chłodzenie podzespołów zadba specjalnie zaprojektowany system wentylatorów. Mówi się, że Huawei MateStation S zostanie wyposażony w system chłodzenia Shark Fin 2.0. znany z laptopów producenta.

Komputer MateStation S będzie dostępny w zestawie z 23,8-calowym monitorem o rozdzielczości FullHD. Monitor Mate Display oferuje kontrast 1000:1, certyfikat TUV oraz smukłe i cienkie ramki wokół ekranu. Co więcej, klawiatura zestawu otrzyma wbudowany czytnik linii papilarnych. Współpracuje on z funkcją Windows Hello. Na pokładzie znajdzie się również NFC Tag, który umożliwia łącznie z telefonami pracującymi na nakładce EMUI.

Na razie nie posiadamy jednak informacji, które mówiłby o tym kiedy i czy w ogóle Huawei MateStation S pojawi się w naszym kraju.

Exit mobile version