b huawei a 20190522
Huawei

Huawei tłumaczy co przyszłością ich smartfonów

Obecnie trwa 90-dniowy okres, podczas którego to Huawei oraz inne amerykańskie spółki mają czas na zerwanie relacji jakie utworzyły miedzy sobą przez lata. Producent znany głównie z tworzenia smartfonów został wpisany na czarną listę firm, które nie są godnym zaufania partnerem biznesowym jeśli chodzi o bezpieczeństwo kraju. Całe to zamieszanie wzbudza najwięcej niepewności wśród obecnych użytkowników smartfonów Huawei oraz Honor. Huawei tłumaczy co przyszłością ich smartfonów.

Jedną z największych firm jakie zakończyły współpracę z Huawei jest oczywiście Google, którego systemy Google Android znajdowały się na urządzeniach Huawei. Amerykański gigant postawił sprawę jasno – zakaz stosowania oprogramowania jakim jest Android w telefonach, ani tabletach tajwańskiego producenta. Zdaj się, że ten przepis wzbudza najwięcej kontrowersji u konsumentów marki Huawei, dlatego też przedstawiciele firmy postanowili odpowiedzieć na najważniejsze pytania zadane przez dziennikarzy Phonearena.

Jakie będą skutki i co stanie się z moim smartfonem Huawei/Honor po wejściu w życie sankcji?

Nie ma powodów do obaw, naprawdę. Nie ma się czego obawiać i nie należy sprzedawać smartfonów Huawei poniżej ich ceny rynkowej. Firma zapewniła już, że na bieżąco będą pojawiać się poprawki bezpieczeństwa dla systemu zainstalowanego na wszystkich urządzeniach w rękach konsumentów. Tyczy się to telefonów, które posiadają certyfikację oraz tych, które zostały wyprodukowany… przynajmniej do 2019 roku.

Czy wejście sankcji spowoduje, że stracę dostęp do usług Google na urządzeniach Huawei/Honor?

Nie, tak się nie stanie. W tej kwestii zapewnienia padły z dwóch stron – Google oraz Huawei. Wszystkie certyfikowane urządzenia, które pracują na systemie Android, znajdujące się w na półkach sklepowych czy też w rękach konsumentów, nadal będą  miały dostęp do usług Google i nigdy go nie stracą. Bez obaw dalej będą oni mogli korzystać z serwisu YouTube, GMail czy pobierać aplikacje ze Sklepu Play.

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych w smartfonach Huawei/Honor po wejściu zakazu będzie miało jakieś negatywne skutki?

Powtórzę – nie ma się czym przejmować. Jeśli smartfon jest certyfikowany przez Google i od samego początku miał dostęp do ich usług, to nie utraci do nich dostępu. Nawet po wejściu w życie wszystkich zakazów. Nie będzie to miało wpływu na działanie urządzenia.

svg%3E

Czy mój Huawei/ Honor otrzyma aktualizację do Androida 10?

Ciężko to w tej chwili określić, ale przygotujcie się na to, że takiej aktualizacji nie będzie. W tej kwestii odpowiedź nie była jednoznaczna, więc na informacje na ten temat będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. O aktualizacji do Androida Q również nic nie wiadomo, mowa była jedynie o poprawkach bezpieczeństwa. Warto jednak dodać, że kilka dni temu pojawiła się już informacja, że za niedługo pojawi się zupełnie nowatorski system Huawei – Hong Meng OS.

Co w przypadku kart micro SD? Czy zerwanie współpracy z SD Association sprawi, że karty micro SD nie będą obsługiwane?

Odpowiedź oczywiście jest przecząca. Mimo zerwania współpracy z SD Assosciation korzystanie z kart pamięci będzie jak najbardziej możliwe. Zakończenie współpracy będzie miało wpływ jedynie na urządzenia, które wyprodukowane zostaną w przyszłości.

Jak widać wszystkie najgorsze rzeczy dotyczą tylko i wyłącznie urządzeń, które nie zostały jeszcze wyprodukowane. Urządzenia, które macie w swoich rękach mogą jedynie stracić aktualizacje do kolejnych wersji systemowych Google Android. Nie jest to jakoś straszna wiadomość, gdyż patrząc na tempo w jakim wydawane są smartfony, większość z nich otrzymuje tylko jedną aktualizację w przeciągu swojego „żywota”. Zdecydowanie gorzej wygląda to w przypadku urządzeń, które dopiero maja zostać wyprodukowane, gdyż Huawei nie może stosować Androida w innej wersji niż AOSP, nie może również wykorzystywać kart microSD, a także stosować architektury ARM w procesorach HiSilicon Kirin.

Macie smartfony Huawei? Przejmujecie się tymi wiadomościami i planujecie jak najszybciej sprzedać swój telefon czy może zupełnie odwrotnie? Macie w planach kupić smartfony Huawei/Honor, których cena na pewno poleci w dół?

Żródło: LINK