209
Views

W zeszłym tygodniu, Apple ogłosiło kolejną wersję systemów swoich urządzeń. Gigant z Cupertino chce, aby 16 wersja iPadOS wypełniła lukę między iPadami a MacBookami. To już pewne, iPady obsłużą zewnętrzne akcesoria.

Następna wersja oprogramowania umożliwia iPadom obsługę zewnętrznego sprzętu poprzez wsparcie dla interfejsu API DriverKit. Pozwala to producentom urządzeń stworzyć więcej akcesoriów do tabletów amerykańskiego producenta.

IPady obsłużą zewnętrzne akcesoria
IPady obsłużą zewnętrzne akcesoria!

DriverKit API to framework (platforma programistyczna), który został pierwotnie opracowany dla komputerów Mac w 2019 roku. Umożliwia programistom pisanie specjalnych sterowników. Co ważne, dzięki temu twórcy mogą łatwo je przenieść na iPady. Obecnie interfejs API w iPadOS 16 wspiera urządzenia USB, PCI i audio. Sterowniki urządzeń mogą być również dystrybuowane z App Store.

IPady obsłużą zewnętrzne akcesoria, ale nie wszyscy na tym skorzystają

Nie wszystko jest takie kolorowe – istnieją pewne restrykcje odnośnie dostępności tego API. Będzie ono działało wyłącznie na urządzeniach z procesorem M1 i M2 (oraz przyszłych modelach), więc sprowadza się to jedynie do iPada Pro 2021 i iPada Air 2022. Nadal lepsze to niż nic i wiele osób na pewno ucieszy fakt rozbudowy dostępnych akcesoriów. Publiczna beta iPadOS 16 rozpocznie się już za miesiąc, natomiast końcową wersję ujrzymy jesienią.

Sprawdź również inne treści z kategorii nowe technologie.

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.