144
Views

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat zbliżającego się, budżetowego smartfona Apple – iPhone SE 2022. Jest szansa na to, że budżetowiec Apple będzie w końcu prezentował się, jak nowoczesne smartfony giganta z Cupertino. Jest jednak jeden problem, z którego nie będą zadowoleni Ci, którzy czekają na jego premierę.

iPhone SE 2022 pozostanie niezmieniony

W 2020 roku Apple zaprezentowało drugą generację swojego budżetowego smartfona. O ile pod względem wydajnościowym iPhone SE prezentował się tak samo dobrze, jak większość flagowców z systemem Android, to pod względem stylistycznym został w 2017 roku. Bazował on bowiem na konstrukcji “ósemki”, która zadebiutowała właśnie w tamtym okresie.

Przeczytaj także: Vivo zaprezentowało smartfony, których obudowa zmienia kolor!

Przez wiele miesięcy mówiło się, że iPhone SE 2022 nie będzie różnił się zbyt wiele od swojego poprzednika pod względem wyglądu. Źródła mówiły, że ten w dalszym ciągu będzie posiadał grube ramki wokół ekranu oraz fizyczny przycisk home z Touch ID. Wydaje się, że nie byłby to zbyt atrakcyjny smartfon dla konsumenta, pomimo tego, że wydajnością biłby niejednego flagowca. Niemniej jednak tegoroczna wersja będzie posiadała nowszy procesor i będzie obsługiwać 5G!

Kiedy Apple zdecyduje się na odświeżenie wyglądu budżetowca?

Plotki na temat nadchodzącego iPhone SE 2022 nasilają się z każdym tygodniem i na pewno ich częstotliwość nie ustanie do momentu premiery smartfona. Najnowsze doniesienia mówią, że wygląd smartfona nie ulegnie zmianie, a osoby, które czekają na odświeżenie tej serii, będą musiały poczekać do 2024 roku. Właśnie wtedy na rynek ma trafić czwarta generacja modelu, która będzie bazowała na XR/ iPhone 11. Będzie posiadał on jednak ekran mniejszy niż przekątna 6,1-cala, Face ID i mniejszą baterię. Czy zastąpi on wersję iPhone mini? Bardzo możliwe.

Wszystko więc wskazuje na to, że gigant z Cupertino zdecydował się na kontynuowanie serii SE. Sugeruje się, że kolejny smartfon z tej serii zadebiutuje za kolejne dwa lata, co zgadzałoby się z wcześniej założonym cyklem. Doniesienia mówią jednak, że Apple chce skrócić cykl wydawania iPhone SE. Być może ten będzie pojawiał się na rynku co rok jak w przypadku flagowych serii smartfona.

Źródło: MacRumors

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.