152
Views

Chcesz wiedzieć jak inwestować w Bitcoin ale masz wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi? Jeśli tak, w tym artykule poznasz najczęściej zadawane pytania dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Oczywiście, prezentujemy również odpowiedzi na nie. 

Ludzie inwestują w Bitcoin z różnych powodów, jednak rynek Bitcoin różni się od rynku giełdowego, głównie ze względu na brak mechanizmów kontroli i równowagi, które chroniłyby inwestorów. Jako waluta cyfrowa, Bitcoin umożliwia dokonywanie transakcji w dowolnym czasie i miejscu za pomocą komputerów i urządzeń mobilnych podłączonych do Internetu. Ta wirtualna waluta wykorzystuje blockchain, który funkcjonuje jako zapis transakcji lub księga publiczna.

Górnicy generują nowe tokeny poprzez zatwierdzanie transakcji Bitcoin za pomocą komputerów. Generowanie tej waluty cyfrowej zależy od algorytmu i protokołu określającego całkowitą liczbę monet, które mogą kiedykolwiek znaleźć się w obiegu. Brak regulacji i decentralizacja sprawiają, że Bitcoin jest bardzo zmiennym aktywem. Ludzie spekulują na jego wartości podczas handlu, aby osiągnąć zyski. Jednak prawdopodobieństwo poniesienia strat jest również wysokie. Dlatego wiele osób zadaje pytania dotyczące inwestowania w Bitcoin. Oto takie pytania wraz z odpowiedziami.

Jak inwestować w Bitcoin 2022? Najczęściej zadawane pytania
Jak inwestować w Bitcoin 2022? Najczęściej zadawane pytania

Jak inwestować w Bitcoin?

Wiele osób i organizacji inwestuje w Bitcoin, kupując go bezpośrednio za pośrednictwem platform. Informacje znajdziesz tu. Po zakupie tokenów inwestorzy przenoszą je do portfeli kryptowalutowych, gdzie trzymają je w oczekiwaniu na wzrost wartości Bitcoina, a następnie sprzedają je z zyskiem. Można również kupić Bitcoin od indywidualnego użytkownika. W ten sposób osoba ta może przenieść monety ze swojego portfela kryptowalutowego do Twojego.

Inne sposoby inwestowania w Bitcoin obejmują:

  • Fundusze kryptowalutowe
  • Kontrakty terminowe na kryptowaluty
  • Blockchain ETF

Każda z metod różni się od pozostałych pod względem ekspozycji i ryzyka. Dlatego przed zainwestowaniem ciężko zarobionych pieniędzy należy zrozumieć, jak działa wybrana metoda.

Ile pieniędzy fiat potrzebuję, aby zainwestować w Bitcoin?

Teoretycznie, aby kupić Bitcoin, potrzebujesz kilku dolarów. W większości przypadków giełda kryptowalutowa może umożliwić zakup Bitcoinów o wartości już od 5 dolarów. Niektóre platformy pobierają jednak znaczne kwoty w pieniądzu fiat jako opłatę. Dlatego możesz wydać więcej niż minimalna kwota, aby kupić Bitcoin na takich platformach.

Być może najlepszym podejściem jest sprawdzenie platformy, aby poznać opłaty, jakie pobiera się od inwestorów lub traderów. Broker może twierdzić, że nie pobiera żadnych opłat, ale wlicza koszty, znane jako narzuty spreadu, do całkowitej ceny, jaką inwestor płaci za Bitcoiny.

Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty? kopanie kryptowalut
Jak inwestować w Bitcoin?

Czy inwestowanie w Bitcoin jest mądrym pomysłem?

Bitcoin jest odpowiednim środkiem inwestycyjnym dla każdego, kto szuka krótkoterminowego zysku ze względu na swoją wysoką płynność. Może być również doskonałą inwestycją długoterminową ze względu na wysoki popyt rynkowy. Stosunkowo niskie ryzyko inflacji sprawia, że posiadanie i przechowywanie Bitcoina jest lukratywną inwestycją.

Ponadto, Bitcoin, jako nowa technologia, stwarza nowe możliwości. W miarę jak coraz więcej osób i organizacji będzie się nią interesować, jej wartość może wzrosnąć. Niemniej jednak, wysoka zmienność stanowi ryzyko, jeśli inwestor kupi go po wyższej cenie i sprzeda po niższej. Dlatego inwestorzy powinni badać i analizować rynek kryptowalut, aby określić, kiedy kupować i sprzedawać te cyfrowe aktywa.

Kosowo zakazuje kopania kryptowalut przez brak prądu
Jak inwestować w Bitcoin 2022? Najczęściej zadawane pytania.

Czy można wymienić Bitcoin na pieniądze fiat?

Tak. Bitcoin można zamienić na gotówkę na kilka sposobów. Na przykład, giełdy kryptowalut pozwalają sprzedać Bitcoin i otrzymać zapłatę w gotówce. Giełda kryptowalutowa wpłaci pieniądze na konto bankowe, które połączyłeś z nią przy rejestracji. Możesz również użyć bankomatu Bitcoin, aby wypłacić swoją kryptowalutę. Jednak bankomaty Bitcoin pobierają wyższe opłaty niż giełdy kryptowalut.

Jak inwestować w Bitcoin w 2022? Podsumowanie

Ta lista nie jest wyczerpująca, ponieważ ludzie mają wiele pytań podczas inwestowania w Bitcoin. Jak wszystko, co nowe, inwestorzy powinni zrozumieć, jak działa Bitcoin, zanim zainwestują w niego swoje ciężko zarobione pieniądze. Ponadto, inwestor powinien wybrać renomowaną platformę lub giełdę kryptowalut przy zakupie lub sprzedaży Bitcoin. Należy też  pamiętać, że inwestorzy w Bitcoin powinni poznać sposoby zabezpieczenia swoich inwestycji  kryptowalutowych.

Bitcoin - czy warto interesować się kryptowalutami w 2022?
Jak inwestować w Bitcoin 2022? Najczęściej zadawane pytania.
Kategoria artykułu
Biznes · Internet
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.