Xiaomi Mi Action Cam 4K

Kamera sportowa Xiaomi Mi Action Cam 4K test

Kamera sportowa Xiaomi Mi Action Cam 4K

Bohater testu czyli kamera sportowa Xiaomi Mi Action Cam 4K wygląda standardowo jak na tego typu sprzęt. Z przodu umieszczono logo producenta oraz obiektyw. U góry zdecydowano się na zamontowanie przycisku, który odpowiada za start nagrywania. Z boku ukryto gniazdo USB, na dole umieszczono gwint do statywu oraz klapkę, pod którą kryje się wymienna bateria oraz slot na kartę microSD. Z tyłu jest dotykowy ekran o przekątnej 2,4-cala. Oferuje on rozdzielczość 960 x 480 pikseli. Na ekranie możemy zmieniać ustawienia systemu oraz oczywiście podglądać to, co w danym momencie nagrywamy. Minusem jest słaba jasność, która sprawia, że w dzień, gdy jest bardzo duże nasłonecznienie będziemy mieli problem z odczytem podglądu.

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Całość sprawia wrażenie bardzo solidnej. Do produkcji kamery użyto przede wszystkim plastiku. Problemem może jednak okazać się brak wodoodporności kamery jako takiej. Dlatego też musimy używać dodatkowej obudowy ochronnej.

Oprogramowanie kamery

Xiaomi Mi Action Cam 4K posiada naprawdę intuicyjne oprogramowanie. Obsługa poszczególnych ustawień jest bardzo łatwa. Poradzi sobie z nią nawet laik. Najważniejsze opcje są widoczne na głównym ekranie menu. Krótko mówiąc, dostęp do ustawień nie jest utrudniony, a co za tym idzie możemy w szybki sposób zająć się tworzeniem ciekawego filmu.

Istnieje także możliwość obsługi ustawień kamery za pośrednictwem naszego smartfona. Wystarczy połączyć oba urządzenia aby za pomocą aplikacji MiHome dobrać idealną konfigurację.

Kamera w testach praktycznych

Testy praktyczne zacznę od baterii. Przede wszystkim kamera może nagrywać w zależności od trybu od dwóch do czterech godzin. To za sprawą akumulatora o pojemności 1400 mAh. W praktyce jest różnie, ponieważ w zimowych warunkach, kiedy wybierzemy 4K i stabilizację obrazu bateria będzie naprawdę w szybkim tempie się rozładowywała. Tak czy inaczej dwie godziny nagrywania są akceptowalne.

Kamera może nagrywać w rozdzielczości 4K w 25 klatkach na sekundę oraz w 1080p w 100, 50 i 25 klatkach. Jest też slow motion, który w rozdzielczości 720p nagrywa 200 klatek na sekundę. Urządzenie wyposażone jest także w elektroniczną, 6-osiową stabilizację, która działa w trybie 25 i 50 klatek w rozdzielczości Full HD. Jakość obrazu nie zachwyca, jednak nie ma co oczekiwać cudów w tej cenie. Fajnie wyglądają nagrania w trybie „time lapse”, jednak wręcz tragicznie wygląda obraz slow motion. Jego lepiej nie używajcie. Przyjemnie wyglądają także fotki wykonane kamerą Xiaomi Mi Action Cam 4K.

 

Podsumowanie

Nasuwa się pytanie. Kupić Xiaomi Mi Action Cam 4K czy nie? Według mnie tak. Cenowo w granicach 500 złotych ciężko z nią rywalizować. Są co prawda inne kamery, np. z GearBest czy AliExpress w podobnej cenie, jednak Xiaomi Mi Action Cam 4K wygrywa przede wszystkim serwisem, który znajduje się w Polsce. Krótko mówiąc, jest to dobra kamera sportowa oferująca akceptowalną jakość obrazu. Dlatego jeśli będziecie jej używali sporadycznie to zdecydowanie jest to strzał w dziesiątkę.