91
Views

Klay Thompson zaskoczył w Chicago

Golden State Warriors przyjechali do Chciago Bulls jako zdecydowani faworyci tego spotkania. Klay Thomspon, który na przestrzeni pierwszych siedmiu meczów trafił tylko 5 rzutów z 37 prób nie mógł dziś chybić. Zawodnik Warriors trafił 14 trójek w zaledwie 27 minut, co jest nowym rekordem ligi. Poprzedni należał do Curry’ego, który podczas meczu z New Orleans Pelicans zanotował 13 trafień zza łuku.

Klay Thompson do przerwy miał już 10 trafień trzypunktowych, a jego Warriors prowadzili z Bulls 92:50! Okazuje się, że to drugi najwyższy wynik w historii NBA. Więcej mieli tylko Phoenix Suns w 1990 roku, gdzie zanotowali aż 107 punktów w pierwszej połowie spotkania. Na koncie mistrzów NBA do połowy było 17 trójek, co również wcześniej się nie zdarzyło. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 149:124.

Antetokounmpo nie zagrał

Hala w Milwaukee miała gościć jeden z najlepszych spotkań tego młodego sezonu. Bucks, jak i przyjezdni Toronto Raptors do tego czasu nie odnieśli porażki. Ozdobą meczu miał być pojedynek dwóch największych gwiazd konferencji Wschodniej. Niestety, lider kozłów Giannis Antetokounmpo musiał przejść przez szereg badań. Miały wykazać, czy uderzenie w poprzednim spotkaniu nie wywołało wstrząsu mózgu. Natomiast gwiazdor Raptors Kawhi Leonard musiał odpocząć. To za sprawą kontuzji, która nie pozwoliła mu na grę w poprzednim sezonie.

Kontuzjowanego Antetokounmpo w pierwszej piątce zastąpił Ersan Ilyasova, który na swoim koncie zapisał 19 punktów. Po 17 oczek dołożyli jego koledzy z drużyny – Eric Bledsoe oraz Malcolm Brogdon, dzięki czemu Bucks pokonali Raptors 124 do 109. Po stronie drużyny z Kanady w rolę lidera wpasował się Serge Ibaka, który zdobył 30 oczek. To jednak nie wystarczyło aby nawiązać walkę z gospodarzami. Tym samym Raptors zakończyli swój najlepszy start w swojej historii, zaś Bucks notują najlepsze rozpoczęcie rozgrywek od sezonu 1971/1972 i pozostają jedyną niepokonaną drużyną w NBA.

Przegrana Lakers

LeBron James znowu nie pomógł swoim Lakers i musiał uznać wyższość koszykarzy z Minnesoty. Mimo 29 punktów, 10 zbiórek i ośmiu asyst nie potrafił uchronić Jeziorowców przed piątą porażką w tym sezonie. Zwycięstwo Timebrwolves załatwił im ich lider, Jimmy Butler. Rzucający obrońca był 6/7 za trzy, z czego 5 trójek trafił w decydującej kwarcie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 124:120.