155
Views

Pewnie każdy mężczyzna choć raz w swoim życiu zastanawiał się, czy koszulę powinno nosić się w spodniach, czy na wierzchu. Od czego zależy to, jak mężczyzna powinien nosić koszulę? Od sytuacji, dobranej przez siebie stylizacji czy może wpływ na to mają jeszcze inne czynniki? W naszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem. Sprawdź porady stylistów czy koszula męska powinna “znaleźć się” w spodniach czy na wierzchu!

Koszula męska w spodniach — kiedy zdecydować się na taką stylizację?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy nosić koszulę w spodniach, mamy dla ciebie pewną podpowiedź. Otóż jeśli włożysz koszulę męską w spodnie, bardzo korzystnie zadziała to na twoją sylwetkę. Sylwetka z koszulą włożoną w spodnie sprawia wrażenie wysmuklonej, nogi wydają się wydłużone, a nasza optyczna objętość mniejsza. Koszula noszona w spodniach sprawia, że całość naszej stylizacji wygląda zdecydowanie schludniej i bardziej estetycznie niż przy koszuli noszonej na wierzchu. Koszula włożona w spodnie nie powiewa, czyli nie zaburza harmonii i estetyki naszej stylizacji. Koszule garniturowe mają dłuższy krój specjalnie dlatego, żeby nie wychodziły ze spodni podczas naszego ruchu, na przykład podczas siadania.

W przypadku niektórych stylizacji noszenie koszuli w spodniach jest wręcz obowiązkowe. Należą do nich wszelkie stylizacje obejmujące spodnie garniturowe czy też wizytowe. Koszulę w spodniach powinniśmy również nosić w zestawieniu z chinosami i zamszowymi mokasynami. Tak samo, jak w przypadku innych elementów ubioru, powinniśmy nosić koszulę w odpowiednim rozmiarze. Koszula noszona w spodniach nie powinna być za długa, ponieważ nadmiar materiału koszuli będzie się nieładnie rolował na przykład podczas siedzenia. Koszula włożona w spodnie zdecydowanie nie powinna być za luźna. Jeśli nie masz jeszcze koszuli nadającej się do włożenia w spodnie albo chcesz poszerzyć swoją kolekcję koszul, polecamy te od firmy Lancerto. Są one dostępne w sklepie Lamoda: https://lamoda.pl/meskie/ubrania/koszule.

Koszula na wierzchu — odpowiedni wybór w określonych sytuacjach

Noszenie koszuli męskiej w spodniach jest bardziej polecanym rozwiązaniem w większości sytuacji. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją sytuacje, w których lepiej sprawdzi się koszula noszona na wierzchu. W przypadku wyjścia ze znajomymi albo wyjazdu na wakacje koszula męska noszona na wierzchu nie będzie faux-pas. Koszula noszona na wierzchu powinna mieć jednak luźniejszy charakter i powinna współgrać z resztą naszej stylizacji. Do luźnej koszuli nie należy ubierać eleganckich spodni, marynarki albo wizytowych butów. Pamiętajmy o tym, żeby nasza stylizacja tworzyła spójną całość. Jeśli decydujemy się na luźną koszulę noszoną na wierzchu, reszta naszej stylizacji jest determinowana wcześniejszym wyborem. Polecamy zwłaszcza modele w szeroką kratę — świetnie sprawdzą się jako odzież wierzchnia w zestawie z T-shirtem.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii moda męska.

Koszula męska w spodniach czy na wierzchu — podsumowanie

Zarówno koszula męska noszona w spodniach, jak i koszula męska noszona na wierzchu są świetnym wyborem do naszej stylizacji. Pamiętajmy o podstawowych zasadach noszenia koszuli. Jeśli idziemy na spotkanie oficjalne — wybierzmy elegancką koszulę i włóżmy ją w spodnie. Jeśli idziemy na luźne spotkanie ze znajomymi, nic nie stoi na przeszkodzie przed wyborem luźnej koszuli i noszeniem jej na wierzchu.

Kategoria artykułu
Moda męska
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

  All Comments

  • Ja ubieram się w koszule męskie w sklepie https://thomaswaxx.com

   Jan Kowalski 16/09/2021 03:19
  • Zawsze kupuję mężowi eleganckie i modne ciuchy, bo lubię jak się tak ubiera. Najważniejszy jednak jest komfort mojego męża i to, aby wybierać ciuchy dobre jakościowo. Właśnie takie (w dobrych cenach) sobie i swojemu mężowi kupuję w Feliz Moda Outlet.

   Hania99 20/08/2021 03:50