90
Views

Kronaby – zegarek smart z zachowaniem klasyki

Kronaby to zegarek oswajający nowoczesną technologię, zachowując przy tym klasyczny wygląd, który nie zdradza jego możliwości. Skierowany jest do tych, którym nie po drodze z dodatkowym ekranem na ręku, w szczególności przy biznesowym czy wieczorowym dress code. Inteligentne zegarki coraz bardziej pochłaniają naszą uwagę. Stają się nadgorliwą naręczną technologią, która ma na co dzień uzupełniać smartphone. Szwedzki producent zegarków zaraża świat rewolucyjną ideą, w której zegarek wcale nie powinien udawać smartfona, ale powinien być smart. Wszystkie 22 modele wykonane są ze stopu stali chirurgicznej (316L), dwu-silnikowych, autorskich mechanizmów i metalowych tarcz zamkniętych pod szafirowym szkłem. W środku jednak to niezwykle inteligentne urządzenie, utrzymujące połączenie ze smartfonem (iOS i Android), analizujące dane i informujące nas tylko o tych wydarzeniach, które są nam w danej chwili potrzebne.

Kronaby — szwedzkie zegarki już dostępne w Polsce

 

Smartwatch czy klasyczny zegarek?

W codziennym użytkowaniu zegarka przydadzą nam się gustowne powiadomienia. Kiedy dzwoni wybrana przez nas osoba, wskazówki same przesuwają się na godzinę 3, 6, 9 lub 12. Inne możemy łatwo odrzucić wciskając koronkę, a te na których nam zależy, zamienić w sekwencję wibracji, pozwalających rozpoznać dane powiadomienie. Dzięki “Odprowadź mnie do domu”, wystarczy wciśnięcie przycisku, by zegarek poinformował wybraną osobę, że chcemy, by nam (wirtualnie) towarzyszyła w drodze do domu, hotelu czy szkoły. Odprowadzający cały czas widzi użytkownika zegarka na mapie dopóty ten nie da znać, że jest na miejscu. Kronaby z niezwykłym stylem radzi sobie w podróży. Wciśnięcie przycisku automatycznie ustawia czas na lokalny. Dzięki “Zapamiętaj to miejsce” możemy zapisać położenie samochodu na parkingu lub nowo odkrytej restauracji, której popisowe danie sfotografujemy aparatem w smartfonie, używając zegarka jako wyzwalacza. A kiedy zegarek zniknie nam z oczu, szybko zlokalizujemy go dzięki aplikacji w telefonie.

Kronaby — szwedzkie zegarki już dostępne w Polsce

 

Dostępność i cena

Kronaby debiutuje w Polsce z 22 modelami: unisex — Apex, Sekel, Nord — gdzie wybierać można spośród kopert o rozmiarach 41 lub 43 mm, stalowych bransolet i włoskiej, garbowanej skóry oraz serią wieczorową — Carat z 38mm kopertą pokrytą różowym złotem — skierowaną do pań. Wszystkie modele są wodoszczelne do 10 bar (100m). Bateria wystarczy na 2 lata użytkowania. Ceny zaczynają się od 1120 zł.

 

Zobacz także: Najdroższe zegarki świata.

Kronaby — szwedzkie zegarki już dostępne w Polsce

Kategoria artykułu
Moda męska
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.